بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳-۲:۳۲ ب.ظ
کد خبر : 33419
نسخه چاپی نسخه چاپی
از ضربه سیلی در گوش وزیر تا ژست با ادبی!

سیدحسن از کدام بی‌ادبان ادب آموخت؟!

آیا نتیجه آراسته شدن به ادب در مقابل بی ادبان، وقوع برخوردی مانند آنچه ۴ سال پیش در مراسم ارتحال امام(ره) رخ داد است؟ منظور سیدحسن کدام ادب است؟

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از صراط، سید حسن خمینی که هفته گذشته حضور او در همایشی در لرستان به دلیل برخی اعتراض ها لغو شده بود، در اظهاراتی کنایه آمیز گفت “بزرگترین راه مقابله با بی ادبان آراسته کردن خویشتن به ادب و اخلاق است”.

او که در مراسم تجدید میثاق اعضای جمعیت هلال احمر کشورمان در حرم مطهر امام خمینی (ره) سخنرانی می کرد، اظهار داشت: “از مشکلات بی اخلاق ها در جامعه این است که سعی می کنند؛ دیگران را در جامعه به بی اخلاقی دچار کنند و بزرگترین راه مقابله با بی ادبان آراسته کردن خویشتن به ادب و اخلاق است و باید مراقب بود که در برابر بی اخلاقی از مرز اخلاق خارج نشویم.”

هفته گذشته سخنرانی سیدحسن خمینی به استان لرستان به دعوت دانشگاه آیت‌الله بروجردی با تجمع اعتراضی صورت گرفته مقابل دانشگاه، توسط شورای تامین استان لغو شد و به نظر می رسد کنایه او به “بی ادبان” به این موضوع بی ارتباط نیست.

این در حالی است که ماجرای سخنرانی ناتمام سید حسن خمینی در مراسم سالگرد رحلت امام خمینی(ره) در سال ۸۹ همچنان به عنوان یک نقطه سیاه توجیه ناپذیر در رفتار منسبین به بیت امام(ره) شناخته می شود.

در مراسم مذکور، به دنبال ناتمام ماندن سخنرانی سید حسن خمینی، او و حمید انصاری قائم‌مقام موسسه حفظ و نشر آثار امام خمینی(ره) با وزیر کشور که نماینده دولت در برگزاری مراسم بود، برخورد زننده ای داشتند.

محمود نبویان درباره این برخورد با تشریح حاشیه های ایجادشده و تغییر برنامه مراسم مذکور گفته بود ” وی [انصاری] یک کشیده محکم زیر گوش نجار زد و سیدحسن خمینی نیز به کمک انصاری آمده و ایشان هم دو کشیده زیر گوش وزیر کشور زدند و در ادامه نیز فردی با لگد ضربه‌ای را به سردار نجار وارد آورد.”

حال مشخص نیست منظور سیدحسن خمینی از ادب و اخلاقی که از آن سخن به میان آورده و آن را بهترین راه مقابله با بی ادب ها معرفی کرده، چه نوع ادب و اخلاقی است؟ آیا نتیجه آراسته شدن به ادب در مقابل بی ادبان، وقوع برخوردی مانند آنچه ۴ سال پیش در مراسم ارتحال امام(ره) رخ داد است؟ چنین ادبی از کدام بی ادبان آموخته شده است؟

کلمات کلیدی : ، ، ،
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه