تاریخ انتشار : ۴ خرداد ۱۳۹۷-۱:۲۴ ب.ظ
کد خبر : 300791
نسخه چاپی نسخه چاپی
نماینده مردم رشت در مجلس:

دولت باید تاکنون یک میلیارد دلار برای نوسازی مدارس پرداخت می‌کرد

عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به حکم برنامه ششم مبنی بر اختصاص ۳میلیارد دلار از محل صندوق ذخیره ارزی به نوسازی مدارس، گفت: تاکنون حداقل باید یک میلیارد دلار برای این مسئله پرداخت می‌شد.

به گزارش ۸دی، جبار کوچکی‌نژاد با اشاره به رقم‌های تصویب شده برای تخریب و بازسازی مدارس از محل صندوق ذخیره ارزی، گفت: نمایندگان طی تصویب برنامه ششم ۳میلیارد دلار از محل صندوق ذخیره ارزی برای آموزش و پرورش اختصاص دادند تا مدارس تخریبی خود را بازسازی و نوسازی کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طبق قانون برنامه ششم توسعه می‌توان از حساب ذخیره ارزی برداشت کرد تا کمبودها برای این مهم جبران شود اما دولت نوسازی مدارس را چندان جدی نگرفته است و به قانون عمل نمی‌کند؛ به همین دلیل رقم بسیار کمی را برای نوسازی در نظر گرفته است، هرچند بودجه عمرانی و نوسازی کشور در کل نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

وی با تاکید بر اینکه از ۳ میلیارد دلار تصویب شده برای نوسازی و بازسازی مدارس فرسوده در برنامه ششم توسعه تاکنون حدود ۳۰۰ الی ۴۰۰ میلیون دلار به بازسازی و نوسازی مدارس تخصیص داده شده است، گفت: در حالی که تاکنون حداقل باید یک میلیارد دلار از محل صندوق ذخیره ارزی به مسئله مذکور اختصاص پیدا می‌کرد.

عضو هیئت رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه ۳۰درصد مدارس کشور نیازمند بازسازی و نوسازی است، یادآور شد: انتظارداریم دولت ۳ میلیارد دلاری را که برای نوسازی و بازسازی مدارس در صحن علنی مجلس تصویب شده است، اجرایی کند چراکه زیبنده نیست دانش‌آموزان ایرانی در کپر و چادر تحصیل کنند.


منبع : خانه ملت
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه