تاریخ انتشار : ۱۸ آبان ۱۳۹۲-۱۰:۱۸ ق.ظ
کد خبر : 10340
نسخه چاپی نسخه چاپی
در گفتگوهایی با 8دی نیوز؛

اظهارات اعضای شورای رشت در خصوص عدم موافقت با نام گذاری ۸دی بر بزرگترین پل غیر همسطح شمال کشور

عضو شورای شهر رشت تاکید کرد: از آنجا که پل نامبرده شده مزین به نام یک شهید بزرگوار و ملی است من جرات تغییر نام را به خود نمی دهم ما نیازی به تغییر نام نداریم.

محمود باقری خطیبانی درباره نظر خود در ارتباط نام گذاری شدن پل باستانی شعار به نام ۸دی افزود: ما مخالفتی با نام گذاری پروژه ها ی قابل افتتاح در گیلان با این نام نداریم چرا که این روز نمایانگر غرور و سرافرازی ما گیلانیان است.

باقری: من جرات تغییر نام را به خود نمی دهم

عضو شورای شهر رشت تاکید کرد: از آنجا که پل نامبرده شده مزین به نام یک شهید بزرگوار و ملی است من جرات تغییر نام را به خود نمی دهم ما نیازی به تغییر نام نداریم چرا که در پروژه های بعدی  می توانند از همان ابتدا و هنگام به شروع کار به این نام بزرگ (۸دی ) مزین شوند.

وی با تاکید بر اینکه من نمی توانم در مقابل پدر، مادر و خانواده  شهدا پاسخگو باشم و جرات تغییر هیچ مکانی را که با نام شهدا مزین شده باشد را ندارم اظهارکرد: من معتقدم که در اسرع وقت و در اولین پروژه باید نام ۸دی بر روی پروژه های، شهر رشت و گیلان بدرخشد.

کارگر نیا: اولویت اول من همین نام شهید باستانی شعار است

محمد حسین واثق کارگر نیا نیز با تاکید بر اینکه گزینه های مختلفی در کمیسیون نام گذاری مطرح شده اند و نام گذاری باید با اکثریت آرا انجام شود گفت: هر کدام از نام های پیشنهادی در جای خود ارزشمند و قابل تامل هستند.

این مسئول تاکید کرد: اولویت اول من همین نام موجود (شهید باستانی شعار) است چراکه باستانی شعار نام یکی از شهدای گرانقدر ماست و نامی بسیار زیبا و مناسب است .

علوی: چند دقیقه پیش از جلسه نام گذاری مطلع شدم

امیر حسین علوی  رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر رشت با اظهار بی اطلاعی از این تغییر نام و با تاکید بر اینکه حدود چند دقیقه پیش از جلسه نام گذاری مطلع شده است گفت: نام گذاری هر یک از معابر و پلها و… روال قانونی خود را دارد.

علوی با تاکید بر اینکه روز ۸دی یک روز تاریخی در حافظه مردم گیلان است و مردم با این روز الفتی خاص دارند افزود: با توجه به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص بصیرت مردم گیلان، تمامی مردم گیلان این روز را روز افتخار گیلان می دانند.

وی افزود: با توجه به اینکه من حدود چند دقیقه پیش در خصوص این تغییر نام  اطلاع یافتم، باید در موردش فکر کنم چراکه پیشنهادات باید در صحن شورا تصمیمی گیری شود.

شوقی: گروهی موافق نام ۸دی و گروهی نیز مخالف حذف نام شهید بودند

فرهاد شوقی رئیس کمسیون فرهنگی شورای رشت با تاکید بر اینکه از وقتی که پیشنهاد نام گذاری این پل به نام ۸دی از طرف شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اعلام شد تماسهای بسیاری گرفته شد و بحثهای زیادی از گوشه و کنار شهر به گوش رسید افزود: در این بین گروهی موافق نام ۸دی و گروهی نیز مخالف حذف نام شهید بودند.

وی با تصریح بر اینکه ۸دی از افتخارات گیلان است بیان کرد: این از اعتقادات قلبی من است که باید میدان و خیابان و پلی، نه تنها در کلان شهر رشت بلکه در شهرهای گیلان به این اسم مزین شود و حتما باید توسط مسئولین استان این امر  پی گیری شود.

وی در خصوص پل باستانی شعار گفت : خود من به شخصه و اعضای کمیسیون معتقد هستیم که اسم شهید نباید حذف شود.

شوقی ضمن یادآوری این نکته که شهید باستانی شعار از فرماندهان نامی استان گیلان هستند خاطر نشان کرد: همرزمان و خانواده این شهید بزگوار اصرار دارند که نام شهید حفظ شود.

وی با اشاره به پل دیگری که میدان نوبت را به میدان توحید(پیر بازار-گلسار) وصل می کند افزود: ما پیشنهاد نام گذاری این پل را به نام ۸دی ارائه کرده ایم.

این عضو شورای شهر با اشاره به فضای تبلیغاتی مناسب در این مکان و وجود امکان برای نصب فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص بصیرت مردم گیلان در این مکان اظهار کرد: در این خصوص قرار است پیشنهاد بررسی شود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه در خصوص نام گذاری نهایی باید نظرات دوستان و مردم جمع بندی شود، چراکه ما نماینده مردم و اعمال کننده نظرات آنها هستیم ابراز نمود: تلاش ما این است که جمع بندی درستی داشته باشیم در نهایت تصمیم گیرنده نهایی اعضای شورای شهر هستند.

يک ديدگاه

 1. استاندار گیلان: تولید کیفی مهمترین راهکار جذب مصرف کننده است
  رشت – نماینده عالی دولت در گیلان گفت : تولید محصول با کیفیت با از بین بردن نیاز به استفاده از روش های تشویقی، مصرف کننده را جذب می کند.
  [استاندار گیلان: تولید کیفی مهمترین راهکار جذب مصرف کننده است]

  به گزارش خبرنگار ایرنا ، ˈ محمدعلی نجفی ˈ روز شنبه در مراسم گرامیداشت روز ملی کیفیت در رشت اظهار کرد : تولید باید به گونه ای باشد که مصرف کننده خواهان خرید آن باشد .

  وی با بیان اینکه رقابت در دنیای امروز نقش مهمی در موفقیت تولید دارد افزود : تولید محصولات با کیفیت ، صادرات محور و رقابتی مهمترین عامل الزام مصرف کننده به خرید است .

  استاندار گیلان با تاکید بر اهمیت توجه به رعایت استانداردها در تولید گفت : تولید زمینه ساز ایجاد اشتغال است و با کمک به رفع تورم، سطح زندگی معیشتی مردم را ارتقا می دهد .

  نجفی با بیان اینکه رونق تولید مستلزم ایجاد زیرساخت های لازم است، خاطرنشان کرد: رونق تولید و اقتصاد بدون آماده سازی امکانات زیربنایی محقق نمی شود .

  وی از ضرورت آماده سازی نقشه راه توسعه گیلان خبر داد و گفت: این نقشه راه با مشورت صاحبنظران بخش های مختلف استان در حال آماده سازی است .

  استاندار گیلان ادامه داد: نبود نقشه راهی مشخص سرمایه گذار و تولید کننده را با سردرگمی مواجه می کند .

  نجفی در ادامه سخنانش از هماهنگی های انجام شده با معاون اول رییس جمهوری برای تکمیل پروژه راه آهن قزوین – رشت – انزلی – آستارا و آزادراه رشت – قزوین خبر داد و گفت: توافقاتی در این زمینه انجام گرفته و تاریخ افتتاح آن پس از نهایی شدن به اطلاع مردم رسانده می شود.

  وی ادامه داد: ارائه آمار و ارقام درست از حداقل درخواست های مردم و یک ضرورت است.

  استاندار گیلان عمران شهرها و رسیدگی به مشکلات شهرصنعتی رشت را از دیگر اولویت های مهم استان عنوان کرد.

  در ادامه این مراسم ۱۰ مسوول کنترل کیفیت برتر، پنج واحد تولیدی که در پنج سال متوالی به لحاظ تولیدات کیفی نمونه استانی و کشوری معرفی شدند و ۱۲ واحد تولیدی نمونه گیلان تقدیر شدند.

  هجدهم آبان ماه روز ملی کیفیت نامگذاری شده است.ک/۲

  ۷۲۹۲/۶۹۵

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه