تاریخ انتشار : ۲۵ مهر ۱۳۹۷-۸:۵۳ ب.ظ
کد خبر : 335315
نسخه چاپی نسخه چاپی

فرمانده سپاه صومعه سرا: برای حفظ انقلاب باید جوان هایی در تراز انقلاب تربیت شوند

فرمانده سپاه شهرستان صومعه سرا گفت: برای حفظ و پیشرفت انقلاب نیاز است که جوان هایی در تراز انقلاب تربیت شده و تحویل اجتماع دهیم.

به گزارش ۸دی، سرهنگ پاسدار کیا عاشوری در همایش توجیهی طرح شهید بهنام محمدی که در حسینیه سپاه صومعه سرا برگزار شد افزود: بسیج همیشه حافظ انقلاب و دستاوردهای آن بوده و در طول ۴۰ سال از گذشت انقلاب اسلامی کارنامه بسیار خوب و تاثیرگذاری داشته است.

وی تربیت انسان های در تراز انقلاب را از دغدغه های مهم بسیج و سپاه برشمرد و گفت: نسل اول و دوم انقلاب که دوران انقلاب، جنگ و شهادت طلبی ها را دیده اند وظایف و مسئولیت شان بیش از دیگران بوده و ما از نسل سوم و چهارم که تشنه اعتقادات و باورهای ناب هستند غافل هستیم.

فرمانده سپاه صومعه سرا با بیان این که ما فرهنگ، باورها و عقاید خود را دوست داشته و افتخار می کنیم که فرهنگ اسلام ناب را داریم اظهار داشت : دشمن به دلیل همین فرهنگ اسلام ناب، با رفتارها، باورها و اعتقادات ما مشکل دارد و برای مبارزه با آن از همه ابزار و امکانات خود استفاده کرده است.

عاشوری دین گریزی را از جمله راهبردهای دشمن ذکر کرد و افزود: تفاوت بین فرهنگ غرب و فرهنگ اسلامی آن قدر زیاد است که ما بار حجم موضوعات و معضلات فرهنگی را بیشتر از کشورهای دیگر احساس می کنیم.

وی مسجد را مرکز سیاست های اسلام و ثقل پیشرفت اسلام ناب عنوان و تصریح کرد: در طول هشت سال دفاع مقدس فضای با صفای مسجد موجب شد انسان ها ی شهادت طلب تربیت شوند.

فرمانده سپاه صومعه سرا اضافه کرد: اگر ما بخواهیم استحاله شویم و بی تفاوت در برابر هجمه های فرهنگی دشمن بشویم قافیه را باخته ایم.

وی فرهنگ و عقیده را برداری از مولفه های قدرت ذکر کرد و افزود: دنیای غرب از قرن ها پیش با ابزار و امکانات مدرنیته به دنبال این است که کشورها را استثمار و باورها و عقاید خود را بر آنها تحمیل کند.

عاشوری خاطر نشان کرد: وقتی انقلاب طلوع کرد توازن استعمار به هم ریخت و این چالش فرهنگ ها ، باورها و ایده ها بود.

وی مدیریت ادراک اجتماعی را از حوزه های کاری دشمن در مواجهه با نظام جمهوری اسلامی دانست و تصریح کرد: آمریکا برای اینکه بتواند ایده های خود را پیاده کرده و غربی سازی کشورها را انجام دهد اولین کارش این است که لیبرالیسم غربی را در جواع جاری کند و برای اجرای چنین نقشه ای از همه ابزار و امکانات مدرنیته استفاده می کند.

فرمانده سپاه صومعه سرا هدف از ابلاغ و اجرای طرح های بسیج در طول ۴۰ سال گذشته را بالابردن قوه معنویت در بدنه و پیکره بسیج و جاری کردن آن در بستر جامعه ذکر کرد.

عاشوری با اشاره به این که خانواده، مدرسه و مسجد سه رکن تاثیرگذار در تربیت است افزود: هدف بسیج در اجرای طرح شهید بهنام محمدی پیوند زدن مسجد با مدرسه و خانواده است که امیدواریم تا پایان سال تحصیلی جاری خروجی اثرگذاری از این طرح را شاهد باشیم.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه