تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۳۹۷-۵:۵۹ ق.ظ
کد خبر : 306220
نسخه چاپی نسخه چاپی
نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس:

تغییر رئیس سازمان چای بدون توجه به نظر نمایندگان گیلان انجام شد

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس‌ با انتقاد از عملکرد وزارت جهاد کشاورزی گفت:‌ تغییر مدیریتی در سازمان چای کشور بدون اعتنا به نظر نمایندگان گیلان انجام شده است.

به گزارش ۸دی، ذبیح‌الله نیکفر در خصوص انتصاب رییس سازمان چای کشور اظهار داشت: مجموعه نمایندگان استان گیلان در مجلس انتقادات زیادی را به اقدام جدید وزارت جهاد کشاورزی جهت تغییر مدیریت سازمان چای دارند زیرا این تصمیم بدون مشورت با آنان انجام شد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس به وضعیت کنونی کارخانجات چایسازی اشاره کرد و افزود:‌ از ۱۵۰ کارخانه چایسازی فعال در شمال کشور،‌ حدود ۱۰۰ کارخانه قدرالسهم خود را تاکنون پرداخت کرده‌اند که این امر با توجه به سنوات گذشته اقدامی بسیار قابل تقدیر است.

نیکفر بهای تعیین شده برگ سبز چای برداشتی از اراضی کشاورزی را برشمرد و ابراز داشت:‌ قدرالسهم قابل پرداخت کارخانجات چایسازی در برگ سبز درجه یک ۴۱ درصد و در درجه دوم نیز ۴۴ درصد اعلام شد که پرداخت مابقی آن نیز طبق برنامه در حوزه قدرالسهم دولت قرار دارد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به میزان برگ سبز چای خریداری شده در لاهیجان اشاره کرد و گفت:‌ از ابتدای شروع سال زراعی جدید تاکنون بیش از ۷ هزار و ۷۰۰ تن برگ سبز چای به ارزش ریالی بیش از ۱۰ میلیارد تومان توسط چایکاران شهرستان لاهیجان برداشت ‌شده است.

وی پرداخت مطالبات چایکاران تا نیمه دوم اردیبهشت را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد:‌ امسال در اراضی چایکاری شهرستان سیاهکل نیز حدود ۶۰۰ تن برگ سبز چای با ارزش ریالی ۲ میلیارد تومان استحصال و به کارخانجات چایسازی مستقر در منطقه منتقل شده است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس روند پرداخت بهای برگ سبز چای را بسیار مطلوب خواند و بیان داشت:‌ روند فعلی پرداخت مطالبات کشاورزان چایکار بسیار مطلوب پیش رفته است و امیدواریم با پیگیری سیاست‌های حمایتی این وضعیت تا پایان سال زراعی نیز ادامه پیدا کند.

نیکفر با اظهار رضایت از چای خشک ‌تولیدشده در کارخانجات چایسازی عنوان کرد:‌ با توجه به اینکه به فرموده مقام معظم رهبری در سال حمایت از کالای ایرانی قرار داریم باید در راستای تحقق این شعار اهدافی از قبیل ارتقای کیفیت چای تولیدی در دستور کار مسئولان ذیربط قرار گیرد.


منبع : تسنیم
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه