تاریخ انتشار : ۲۷ اسفند ۱۳۹۶-۶:۴۵ ب.ظ
کد خبر : 281965
نسخه چاپی نسخه چاپی

بعضی‌ به‌دروغ به مردم می‌گویند که پتروشیمی ۳۰ هزار شغل ایجاد می‌کند

استاندار گیلان گفت: بعضی‌ها به‌دروغ به مردم می‌گویند که پتروشیمی ۳۰ هزار شغل ایجاد می‌کند، واحدهای نزدیک به پتروشیمی نیز در گیلان حتی نزدیک به ۳۰ هزار شغل ایجاد نمی‌کنند و باید با مردم راحت باشیم و حقیقت را به آن‌ها بگوییم.

به گزارش ۸دی، مصطفی سالاری پیش از ظهر امروز در جلسه کمیته صنعت و تجارت در سالن جلسات استانداری گیلان در رشت با بیان اینکه در گیلان طرحی در رابطه با آمایش سرزمینی نداریم اظهار کرد: سلایق شخصی در صنعت مشکل‌زا است و باید از مزیت‌های گیلان در زمینه‌های ایجاد اشتغال و تولید استفاده کنیم زیرا در صنعت نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه پتروشیمی معجزه نمی‌کند افزود: صنعت پتروشیمی موجب ایجاد آسیب‌های اجتماعی در گیلان می‌شود و اگر به ظرفیت منابع طبیعی و محیط‌زیست آسیب می‌زند که باید موردبررسی قرار بگیرد.

استاندار گیلان با بیان اینکه ما نباید در زمینه پتروشیمی به مردم دروغ بگوییم گفت: بعضی‌ها به‌دروغ به مردم می‌گویند که پتروشیمی ۳۰ هزار شغل ایجاد می‌کند، واحدهای نزدیک به پتروشیمی نیز در گیلان حتی نزدیک به ۳۰ هزار شغل ایجاد نمی‌کنند و باید با مردم راحت باشیم و حقیقت را به آن‌ها بگوییم.

سالاری با اشاره به اینکه اگر شرایط و فضای طبیعی اجازه دهد احداث واحد پتروشیمی خوب است تصریح کرد: باید سازمان صنعت معدن و تجارت در زمینه اشتغال و تولید طرح داشته باشد و استراتژی طرح‌ها نیز توسط مسئولان قابل دفاع باشد.

وی با بیان اینکه باید توان و ظرفیت‌های طبیعی با نیازهای ملی و صادراتی گره بخورد افزود: باید سازمان صنعت، معدن و تجارت از یک موسسه مطالعاتی و تخصصی خوب در صنعت استفاده کند تا برنامه راهبردی ارائه کنند.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه باید تولیدات صنعتی و کشاورزی گیلان افزایش پیدا کند تصریح کرد: محقق شدن این مسئله برنامه‌ریزی می‌خواهد و باید راهبردی برای حل مشکلات تلاش کرد و به یک پژوهشگاه و موسسه مطالعاتی فرصت داده شود تا مشکلات را بررسی و به ما منتقل کند که برای حل مشکل مردم به سه موضوع کشاورزی، گردشگری و تجارت پرداخته شود که در دل تجارت صنعت نیز وجود دارد.


منبع : فارس
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه