تاریخ انتشار : ۱ اسفند ۱۳۹۶-۹:۲۰ ب.ظ
کد خبر : 274990
نسخه چاپی نسخه چاپی

واردات گندم در راه است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت:با توجه به کاهش سطح زیر کشت گندم ناشی از تاخیر در اعلام نرخ خرید،در سال زراعی آینده یکی از واردکنندگان گندم خواهیم بود.

به گزارش ۸دی،عباس پاپی زاده عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفتگو یی، نبا انتقاد از تاخیر در اعلام نرخ خرید تضمینی گندم اظهار کرد: با وجود پیگیری های مکرر کمیسیون کشاورزی مجلس، تا کنون نرخ خرید تضمینی گندم اعلام نشده است.
وی افزود: در دو الی سه سال اخیر، به دلایل مختلفی تولید محصولات کشاورزی کاهش یافته است که این امر را می توان ناشی از تاخیر خرید تضمینی دولت در سال های اخیر اعلام کرد.
پاپی زاده با اشاره به اینکه زمزمه های ثبات نرخ خرید تضمینی گندم در سال زراعی جدید به گوش می رسد، بیان کرد: افزایش ندادن نرخ خرید تضمینی گندم در سال زراعی جدید، یکی از دلایل تاخیر شورای اقتصاد در اعلام نرخ خرید تضمینی به شمار می رود، با وجود این کشاورزان در سردرگمی و بلاتکلیفی به سر می برند.
به گفته عضو کمیسیون کشاورزی؛ براساس قانون خرید تضمینی، همه ساله نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی از جمله گندم باید متناسب با تورم و هزینه های تولید اعلام شود.
وی ادامه داد: رشد نامناسب نرخ خرید تضمینی گندم در سال زراعی گذشته و تاخیر در اعلام نرخ، تاثیر منفی بر سطح زیر کشت گندم در سال زراعی جدید داشته است.
پاپی زاده با اشاره به تاثیر تاخیر در اعلام نرخ خرید تضمینی بر سرنوشت خودکفایی گندم تصریح کرد: با توجه به کاهش سطح زیر کشت گندم ناشی از تاخیر در اعلام نرخ خرید، در سال زراعی آینده یکی از واردکنندگان گندم خواهیم بود.

منبع : خبرنگاران جوان
کلمات کلیدی : ،
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه