بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۱ اسفند ۱۳۹۲-۱۱:۱۲ ق.ظ
کد خبر : 23865
نسخه چاپی نسخه چاپی
عمق اختلاف دولت و صداوسیما علنی شد

دولتمردان رسانه خودشان را نمی‌بینند/شاهدی از جنس ریش و ریش‌تراش

واکنش محمدجواد ظریف به خبری در مورد جا گذاشتن ریش‌تراشش در سفر به وین، عمق اختلافات دولت با صدوسیما را نمایان کرد.

به گزارش ۸دی نیوز و به نقل از صراط ،واکنش محمدجواد ظریف به خبری در مورد جا گذاشتن ریش تراشش در سفر به وین(!)، عمق اختلافات دولت راستگویان و اعتدالگرایان “تدبیر و امید” با رسانه ملی را نمایان کرد.
روز گذشته انتشار خبری درباره تغییر وضع ظاهری ظریف در آستانه دور جدید مذاکرات هسته ای، واکنش شتاب زده وزیر امور خارجه را به همراه داشت به گونه ای که او ترجیح داد در بحبوحه مذاکرات وین، مخاطبان لب تشنه(!) صفحه فیسبوک خود را که انتظار اخباری در مورد این مذاکرات را می کشیدند، میهمان توضیحاتی درباره ریش پروفسوری ثابت و ریش تراش خود کند!

نکته ای که در این میان جلب توجه می‌کند، این است که پاسخ ظریف خطاب به رسانه متعلق به صداوسیما  (باشگاه خبرنگاران) نگاشته شده و این در حالی است که وبسایت مذکور مانند ده ها رسانه دیگر، صرفا اقدام به بازنشر خبر اصلی به نقل از صراط کرده بود.

استفاده یک وزیر دولت از فرصت ایجادشده برای حمله کنایه آمیز به رسانه متعلق به صداوسیما بار دیگر عمق اختلافات جدی دولت تدبیر و امید با مسئولان صداوسیما را نمایان کرد.

اختلافات مذکور بعد از حاشیه‌های ایجادشده برای آخرین مصاحبه زنده تلویزیونی روحانی بر سر تعیین مجری ها شدت گرفت تا جایی که عزت الله ضرغامی ترحیح داد تا با ارسال نامه ای به شورای نظارت بر صداوسیما (که همان زمان نیز آن را رسانه ای کرد) پای آنها را نیز برای قضاوت، به این موضوع باز کند.

اندکی بعد حسام الدین آشنا مشاور حسن روحانی -اگر به زودی حکم مشاوره او نیز تکذیب نشود!- در نامه ای به ضرغامی از اینکه یکی از تئورسین های دولت تدبیر و امید یعنی محمود سریع القلم را مشاور رییس جمهور معرفی کرده، به شدت انتقاد کرد. این در حالی است که تا پیش از آن، همه رسانه های دولتی نیز سریع القلم را که با کراوات در اجلاس داووس حاضر شده بود با همین عنوان (مشاور رییس جمهور) خطاب کرده بودند.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه