تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۴-۳:۱۴ ب.ظ
کد خبر : 94914
نسخه چاپی نسخه چاپی
ندیمی عنوان کرد:

دکور آثار سینمایی تاریخی، ثروت ملی است/ لوکیشن “مختارنامه” باید برای تولید آثار مشابه استفاده می‌شد

سخنگوی فراکسیون هنر و رسانه مجلس معتقد است دولت موظف است فارغ از تعلق یک لوکیشن حرفه‌ای به شخص یا نهاد خاص، در حفظ آن به عنوان یک ثروت ملی بکوشد.

به گزارش ۸دی ابوذر ندیمی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با تأکید بر حفظ سرمایه های کشور در عرصه‌های مختلف، به موضوع کوتاه بودن عمر دکورهای ساخته شده برای آثار سینمایی تاریخی اشاره کرد و گفت: لوکیشنی که برای ساخت یک فیلم از سوی یک ارگان یا تهیه کننده ساخته می شود و دارای دکورهای قوی است که می تواند در چند پروژه فیلمسازی مورد استفاده قرار گیرد، به نوعی سرمایه کشور است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: از این رو اگر لوکیشن یک اثر فاخر مانند “مختارنامه” که قطعا قابلیت استفاده در سایر پروژه ها را نیز دارد از بین برود، بخشی از ثروت ملی و نیروی انسانی از دست رفته است.

وی افزود: هر ریال از دکور یک فیلم که به سمت تخریب برود یک ریال از نقدینگی کشور خارج می شود؛ از این رو باید در حفظ آن کوشش کرد ضمن اینکه مهم نیست لوکیشن حرفه ای متعلق به چه شخص یا نهادی است، دولت موظف است دیدگاه اقتصادی خود را در این زمینه تقویت کند و از لوکیشن ها به عنوان یک داشته اقتصادی مراقبت به عمل آورد.

سخنگوی فراکسیون هنر و رسانه مجلس شورای اسلامی در پایان در خصوص ساخت سایر دکورها خاطرنشان کرد: تهیه کنندگان باید از ابتدای انتخاب صحنه ساخت لوکیشن دقت کنند محل مورد نظر در مجاورت زمین های زراعی نباشد و مالکی نداشته باشد که در نهایت ناچار شوند محل را واگذار کنند چرا که ساخت دکور هزینه بالایی دارد و از بین رفتن آن خسارت زیادی به کشور می زند.

به گزارش خانه ملت، تهیه کننده سریال “مختارنامه” اخیرا اعلام کرده است لوکیشن این سریال طبق آخرین صورت جلسه حقوقی که در سازمان صدا و سیما صورت گرفت به مالکان آن که از زمین داران و کشاورزان احمد آباد مستوفی هستند، تحویل داده شده است در حالی که همچنان دکورهای قابل استفاده این فیلم در آن وجود دارد.

کلمات کلیدی : ، ،
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه