تاریخ انتشار : ۱۳ خرداد ۱۳۹۳-۲:۰۵ ب.ظ
کد خبر : 36011
نسخه چاپی نسخه چاپی
آیت الله بوشهری در رشت:

تاکتیک دشمن درجنگ نرم خلع سلاح کردن دینی جوانان است

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور با بیان اینکه دشمن در جنگ نرم قدم به قدم در راستای تهدید و تخریب و تسلیم فرهنگ حرکت می کند گفت: تاکتیک دشمن درجنگ نرم خلع سلاح کردن دینی جوانان است

به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگی مذهبی ۸دی نیوز آیت‌الله سید هاشم حسینی‌ بوشهری در سیزدهمین سالگرد شهادت آیت‌الله احسان بخش نماینده فقید ولایت فقیه در گیلان، در مصلی بزرگ  امام خمینی(ره)رشت با بیان اینکه گیلان مهد پرورش عالمان و دین داران است افزود:آیت الله احسابن بخش شخصیتی است که تاریخ از ان همواره به خوبی یاد می کند.

وی با بیان اینکه سخن گفتن در مورد شخصیت ایی که برای اسلام و انسانیت از خود ایثار و گذشته کرده اند کاری دشوار است گفت:خدمت گذاری بی منت و خالصانه برای مردم ،آگاهی و بصریت از ویژگی های این شهید گرانقدر است.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور ،آیت‌الله احسان بخش(ره)  را مبلغ و پژوهشگری سخت‌کوش نامید و اظهار کرد:رفتار و منش بزرگان دین برای نسل‌های آینده جنبه الگویی دارد

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشوربا تاکید بر اینکه دوکس در برابر خداوند مقام والایی دارند گفت: عالمان دین و مومنان جایگاه والایی در اسلام و نزد خداوند دارند

وی با بیان اینکه عالمان مکتب تشیع در عالم آخریت لباس فاخر می‌پوشند، تصریح کرد: این امر با دو فاکتور مزیت دانش و تلاش در هدایت خلق خداوند بررسی می شود.

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور با اشاره به اینکه اکنون در مراسم آیت الله احسان بخش، گفت: دین خدا در غیبت کبری به دست عاملان دینی حفظ شده و به دست من و شما سپرده شده است.

وی با تاکید بر اینکه  نسل جوان و متدین هوشیار باشند و فهم دقیقی از مفاهیم دینی کسب کنند  اظهار کرد:دانش کامل و نگاه کامل به دین سرنوشت انسان را منقلب می‌کند.

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور با اشاره به خدمات ۴۰ ساله آیت الله احسان بخش به مردم گیلان ابراز کرد: این عالم فرهیخته خود را وقف مردم کرد

 حسینی بوشهری،با این توضیح که در قیامت از جایگاه اجتماعی و مقام دنیوی انسان سوال نمی شود در ادامه  تربیت نسل جوان و جلوگیری از انحراف جوانان را بهترین عمل صالح دانست و گفت: عمل صالح تسلیم بدون چون و چرا دربرابر خداوند است.

وی با اشاره به کسانی که دینداری را در منافع خود  می‌دانندو با این توضیح که افراد کسانی هستند که آخرتی می‌خواهند که دنیای آنها را مورد تهدید قرار ندهد، خاطرنشان کرداین دینداری نیست و خارج از دین است.

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور ایمان ،علم و عمل صالح و تسلیم شدن در برابر اراده خداوند را از جمله صفاتی دانست که انسان را در دنیا و آخرت محبوب می کند .

حسینی بوشهری  در ادامه ولایت‌پذیری و تا پای جان در کنار امام و ولایت بودن از ویژگی  بارز آیت الله احسان‌بخش عنوان کرد و گفت:آیت الله احسان بخش تا توان داشت در راه اسلام کوشید و اکنون که در میان ما نیست آثارش با ما سخن می گوید.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با اشاره به تهدید حضور دشمن در خانه ها گفت: امروز باید ملت ما بیشتر از هر زمان دیگری آگاه باشند .

حسینی بوشهری تاکتیک دشمن درجنگ نرم را خلع سلاح کردن دینی جوانان عنوان کرد و با بیان اینکه نباید به دشمن چنین اجازه ای داد گفت: در دوران دفاع مقدس عده‌ای روی مین رفتند و جان فشانی کردندامروز نیاز است کسانی روی مین بروند و جان فشانی کنند تا جلوی فرهنگ مهاجم را بگیرند.

وی مهم ترین ویژگی ایت الله احسان بخش را درک و شناخت درست امام خمینی (ره) عنوان کرد وافزود: آیت الله احسان بخش در بحرانها و کوران ها ی سخت در کنار امام بود

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور با این توضیح که با شعار نمی شود ولایت پذیر بود گفت: ولایت پذیری به این معناست که انسان تا پای جان در کنار ولایت باشد.

حسینی بوشهری با اشاره به اینکه آیت الله احسان بخش در میان مردم برای رفع مشکلات حضور می یافت گفت: این چنین رفتاری مردم را به عالمان خوش بین می کند و مردم را فدایی دین می کند.

وی با بیان اینکه دشمن در جنگ نرم قدم به قدم در راستای تهدید و تخریب و تسلیم فرهنگ حرکت می کند اظهار کرد: امروز ما باید با تمام قوا از دین خدا پاسداری کنیم.

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور با اشاره به دغدغه های مقام معظم رهبری درباره فرهنگ خاطرنشان کرد: امروز نیاز است که برای دین و انقلاب فداکاری کنیم.

کلمات کلیدی : ،
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه