تاریخ انتشار : ۴ خرداد ۱۳۹۳-۱:۱۲ ب.ظ
کد خبر : 35123
نسخه چاپی نسخه چاپی
جشنواره‌ای برای جنگ نرم با صهیونسیم و امپرالسیم

بررسی جشنواره فیلم مقاومت در سایت ضدصهیونیستی اروپایی

«آلن سورال» موسس و سردبیر سایت ضدصهیونسیت اروپا(برابری و همبستگی) در مطلبی به ابعاد مختلف جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت پرداخت.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از فارس، «آلن سورال» موسس و سردبیر سایت ضدصهیونسیت اروپا (برابری و همبستگی) www.egaliteetreconciliation.fr می گوید: برای بسیاری از فیلمسازان جوان در فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی شناخت حرکتی هنری و فرهنگی که با ابزار سینما به جنگ نرم با صهیونسیم و امپرالسیم می رود حایز اهمیت است و همانگونه که ماریا پومیه گفت: مبارزه با هالیوودیسم را از جشنواره‌های فیلم ایرانی آموختم.

براساس این گزارش، این سایت که یکی از پرمخاطب ترین سایت‌های ضدصهیونسیت اروپا (برابری و همبستگی) به شمار می‌رود در خبری به معرفی این جشنواره فیلم مقاومت در ایران پرداخت.

بر پایه این خبر؛ موسس این سایت «آلن سورال» که ملیت فرانسوی – سوئیسی دارد از جامعه شناسان برجسته فرانسه است و همواره در خصوص نفوذ لابی پرقدرت صهیونیست در ارگان های دولتی این کشور در شهرهای گوناگون سخنرانی های متعددی دارد. این سایت از آن جایی که تمام سیستم‌های تبلیغاتی و تلویزیونی در اروپا و بویژه فرانسه علیه این گروه (برابری و همبستگی) فعالیت می کند این سایت از لحاظ بازبینی در فرانسه رتبه ۱۸۱ را به خود اختصاص داده است.

این سایت روزانه بیش از ۱۰۰ هزار بازدیدکننده دارد که مخاطبان آن پس از کشور مبدا (فرانسه) به ترتیب از بلژیک، آمریکا، ژاپن و سوئیس می باشند.

روابط عمومی جشنواره بین المللی فیلم مقاومت اضافه کرد: این سایت که بیشتر به مسائل فرهنگی و سیاسی-اجتماعی همچون سیاست های دولت جدید مانوئل والس در فرانسه، مسائل مربوط به اکراین و سوریه، تزریق نظریه حق انتخاب جنسیت در مدارس ابتدایی فرانسه، برخی مسائل مربوط به بلژیک و سویس،  می پردازد با تیتر”سیزدهمین جشنواره فیلم مقاومت در ایران” به معرفی مختصر جشنواره می پردازد:

سیزدهمین جشنواره فیلم مقاومت از ۲۸ سپتامبر الی ۳ اکتبر ۲۰۱۴ در تهران برگزار می شود. هدف جشنواره «گستراندن فرهنگ مقاومت» است. تِم دوره سیزدهم جشنواره «مقاومت، بصیرت و شکوفایی» می باشد.

جشنواره در مدت ۲۲ تا ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۴ برگزار می گردد که در ایران دوره گرامیداشت خاطرات و دستاوردهای جنگ ایران-عراق (۱۹۸۰ الی ۱۹۸۸) است.

فیلم های سینمایی و مستند می توانند در خصوص طیف موضوعات گسترده ای من جمله مسائل مرتبط با ژئوپولیتیک، جامعه شناسی و اخلاقی و … است می توانند در جشنواره ثبت نام کنند.

جشنواره فقط فیلم‌های تولید شده پس از سال ۲۰۱۲ را می پذیرد. زیرنویس انگلیسی برای فیلم های غیر انگلیسی زبان الزامی می باشد.

رقابت کنندگان (شرکت کنندگان، علاقه مندان) باید تولیدات خود را قبل از ۲۴ جون ۲۰۱۴ به صورت آنلاین ثبت نام کنند. تمام شرایط و اطلاعات لازم بر روی وب سایت جشنواره قابل دسترسی هستند:

http://en.moqavematfilmfest.ir/submit.html (به انگلیسی)

سردبیر این وب سایت پرمخاطب همچنین پس از برقراری ارتباط با بخش بین الملل جشنواره خواستار مصاحبه ای اختصاصی با دبیر جشنواره محمد خزاعی شد تا خوانندگان خود را بیشتر با این جشنواره را که در حقیقت روزنه ی امیدی برای جریان نوین ضد سیستم اروپاست آشنا کند.

به طبع برای بسیاری از فیلمسازان جوان در فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی شناخت حرکتی هنری و فرهنگی که با ابزار سینما به جنگ نرم با صهیونسیم و امپرالسیم می رود حایز اهمیت است و همانگونه که ماریا پومیه گفت: مبارزه با هالیوودیسم را از جشنواره‌های فیلم ایرانی آموختم.

براساس این گزارشف اصل این مطلب را می توان در این لینک http://www.egaliteetreconciliation.fr/13e-Festival-international-du-film-de-Resistance-en-Iran-25295.html

 

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه