تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۳۹۷-۸:۵۵ ب.ظ
کد خبر : 321122
نسخه چاپی نسخه چاپی

بازجویی پلیس اسراییل از نتانیاهو درباره پرونده فساد مالی

پلیس اسرائیل یک بار دیگر از نخست وزیر این رژیم در ارتباط با یکی از پرونده های فساد مالی او بازجویی می کند.

به گزارش ۸دی به نقل از خبرگزاری فرانسه، رسانه ها اعلام کردند پلیس اسرائیل امروز جمعه یک بار دیگر از بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم در ارتباط با یکی از پرونده های فساد مالی او بازجویی می کند.

بر اساس اعلام رسانه ها، بازپرسان صبح امروز وارد محل اقامت نتانیاهو شدند تا از او درباره ماجرای بزک که به روابط او با شائول الوویچ مربوط می شود بازجویی کنند. الوویچ بازرگانی است که کنترل مهمترین شرکت مخابراتی اسرائیل را در دست دارد.

پلیس و کارکنان نهاد نخست وزیری معمولا این جلسات بازجویی را تا زمانی که به پایان نرسیده اند تایید نمی کنند. تاکنون از نتانیاهو به عنوان مظنون یا شاهد در این پرونده ها دوازده بار بازجویی شده است. پلیس در تحقیقات مربوط این ماجرا قصد دارد بداند آیا نتانیاهو و همسرش تلاش کرده اند در ازای اعطای مزایای قابل توجهی به شرکت مخابراتی بزک و پایگاه اینترنتی والا که متعلق به الوویچ است، به پوشش خبری مثبتی برای خود دست یابند.

این ماجرا که در سال ۲۰۱۷ آغاز شد در ۱۸ فوریه سال ۲۰۱۸ با بازداشت الوویچ و شش نفر دیگر که دو نفر آنها از همکاران نزدیک نتانیاهو بودند برای نخست وزیر اسرائیل خطرساز شد. نتانیاهو تا سال ۲۰۱۷ افزون بر نخست وزیر، مسئولیت وزارت ارتباطات را هم بر عهده داشت. به گفته رسانه ها، پلیس در ماه ژانویه هم در ارتباط با همین پرونده از نتانیاهو پنج ساعت بازجویی کرد و بازجویی امروز احتمال دارد آخرین بازجویی درباره این پرونده باشد.

نتانیاهو که ظاهرا رقیبی ندارد اگر به صورت رسمی متهم شود از نظر قانونی ملزم نخواهد شد استعفا دهد. وی که در مجموع بیش از ۱۲ سال در قدرت بوده است احتمالا رکود طولانی ترین مدت زمامداری در اسرائیل (فلسطین اشغالی) را که متعلق به دیوید بن گوریون است می شکند. همسر نتانیاهو هم در ماجرای جداگانه ای در ارتباط با تقلب و خیانت در امانت در ۲۱ ژوئن تحت پیگیرد قرار گرفت.


منبع : برنا
کلمات کلیدی :
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه