تاریخ انتشار : ۲۱ مرداد ۱۳۹۷-۸:۰۷ ق.ظ
کد خبر : 319845
نسخه چاپی نسخه چاپی

راه‌اندازی سامانه معاملات‌ مسکن الزامی‌ است

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: راه‌اندازی سامانه معاملات‌ مسکن می‌تواند وضعیت بازار اجاره را ساماندهی‌ کند.

به گزارش۸دی،محمدرضا‌ رضایی‌کوچی‌ رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسکن اجتماعی در دولت یازدهم و دوازدهم در حد حرف باقی مانده است، گفت: در چند سال گذشته هیچ پروژه‌ عملیاتی‌ای برای این طرح از سویدولت دیده نشده است.

وی افزود: مسکن مهر پردیس‌ دارای مشکل و ایرادات‌ فراوانی است اما هم اکنون دولت باید سعی کند با مدیریت بحران مشکلات موجود در بخش مسکن مهر را برطرف‌ کند.

رضایی‌‌کوچی‌ اظهار کرد: در مسکن مهر سرمایه‌گذاری کلانی‌ صورت گرفته و هزاران نفر منتظر‌ خانه‌دار شدن هستند، بنابراین باید بتوانیم با برنامه‌ریزی دقیق این مشکلات را برطرف کنیم‌.

رئیس کمیسیون عمران مجلس‌ شورای اسلامی، تأکید کرد: دولت نباید هم اکنون بر طبل‌ ناامیدی‌ بکوبد بلکه باید سعی کند با ارائه برنامه‌های درست ایرادات موجود در بخش مسکن مهر را اصلاح کند.

وی با اشاره به اینکه باید سعی کنیم تولید مسکن را در کشور افزایش دهیم، گفت: ایجاد تعادل در بخش عرضه‌ و تقاضا و همچنین راه‌اندازی سامانه معاملات‌ مسکن می‌تواند یک گام مؤثر در بخش مسکن باشد.

رضایی‌ افزود: هم اکنون کار نرم‌افزاری‌ سامانه نظارت بر معاملات‌ مسکن به پایان رسیده و باید دولت هر چه سریع‌تر با بروزرسانی‌ این سامانه بتواند متقاضیان را از وضعیت بازار مسکن آگاه کند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: ثبت قراردادهای‌ مسکن در سامانه معاملات‌ و نظارتی می‌تواند کنترل قیمتی را در این بازار فراهم کند.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه