تاریخ انتشار : ۲۸ تیر ۱۳۹۷-۱:۰۶ ب.ظ
کد خبر : 313559
نسخه چاپی نسخه چاپی
نصرتی در مراسم افتتاح تئاتر دائمی خیابانی رشت مطرح کرد:

رشت شهر اولین‌ها باقی خواهد ماند/ برگزاری باکیفیت تئاتر دائمی خیابانی رشت

شهردار رشت به برگزاری باکیفیت تئاتر و نمایش خیابانی در رشت تاکید کرد و گفت: اگر موسیقی و تئاتر خیابانی را با کیفیت مطلوب برگزار کنیم، شهر اولین ها در تولید رویدادهای جذاب گردشگران خواهیم ماند.

به گزارش ۸دی، مراسم افتتاح تئاتر دائمی خیابانی شهر رشت برای نخستین بار در کشور با حضور مسعود نصرتی شهردار رشت، جمعی از اعضای شورای شهر رشت، هنرمندان سینما و تلویزیون کشور و جمعی از هنرمندان گیلانی در پیاده راه فرهنگی شهرداری برگزار شد.

مسعود نصرتی، شهردار رشت در این مراسم با ابراز خرسندی از افتتاح تئاتر دائمی خیابانی در رشت بیان کرد: تئاتر خیابانی در ۳۶۵ روز سال در شهر رشت اجرا می شود و این اقدام بزرگ فرهنگی رویداد سازی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در روز نهم اردیبهشت”روز شوراها”، آیین سنگ بنای شب‌های روشن رشت برگزار شد،مطرح کرد: شب‌های رشت زنده و پویا است و این ویژگی در سایر شهرهای کشور وجود ندارد و می توانیم از این ظرفیت رشت بهره برداری کنیم.

شهردار رشت شب های رشت را فرصتی مناسب برای جذب گردشگران دانست و یادآور شد: اکثر گردشگران وارد شده به استان گیلان در شعاع ۳۰ کیلومتری رشت وارد می شوند و با توجه به اینکه شب های رشت ترافیک روز را ندارد می توان از این ظرفیت برای جذب و ماندگاری گردشگر استفاده کرد.

نصرتی به برگزاری با کیفیت تئاتر و نمایش خیابانی در رشت تاکید کرد و گفت: اگر موسیقی و تئاتر خیابانی را با کیفیت مطلوب برگزار کنیم، شهر اولین ها برای تولید رویداد و جاذب گردشگر شدن خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه برگزاری تئاتر خیابانی تنها برای شهروندان رشتی نیست ابراز داشت: باید این برنامه ها با کیفیت مطلوب اجرا شوند تا تمام ایران از آن استقبال کنند.

شهردار رشت ادامه داد: با برگزاری تئاتر خیابانی، شب های روشن رشت و ورود گردشگران ۱۷۰ نوع تنوع غذایی گیلان معنا خواهد یافت و این مسئولیت سنگین بر دوش هنرمندان گیلانی است.

 نصرتی از اجرای ۴۰ برنامه برای ۴۰ هفته سال خبر داد و افزود: باید با اجرای با کیفیت برنامه های هنری انتظار اجتماعی را افزایش دهیم و افتتاح تئاتر دایمی خیابانی در رشت نقطه عطفی در تاریخ رشت خواهد بود.

وی برگزاری تئاتر دائمی خیابانی را فرصتی مناسب برای اشتغال زایی همراه با ورود گردشگران عنوان کرد و افزود: باید این شرایط را ادامه دهیم و الگویی برای سایر شهرها باشیم.

هنرمندان دغدغه دستمزد نداشته باشند
شهردار رشت تاکید کرد: وظیفه داریم رشت شهر اولین ها باقی بماند و این برنامه ها با کیفیتی برگزار شود که در حوزه ملی و فرا ملی برند شود.

 نصرتی با اشاره به اینکه دغدغه های هنرمندان تئاتر رشت و بروکراسی اداری را حذف می کنیم مطرح کرد: هنرمندان تنها به ارائه با کیفیت برنامه های فرهنگی و هنری خود بپردازند و هیچ نگرانی برای دریافت دستمزد خود نداشته باشند.


منبع : ایلنا
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه