تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۳۹۷-۱۱:۰۶ ق.ظ
کد خبر : 306568
نسخه چاپی نسخه چاپی
وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی:

با جداسازی منابع درمان تامین اجتماعی موافق نبودم/تضمین می‌دهم که پول کارگران به تامین اجتماعی بازگردد

وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی درباره بند «و» تبصره هفت لایحه بودجه مبنی بر جداسازی منابع درمان تامین اجتماعی گفت: با جداسازی منابع درمان تأمین درمان اجتماعی با این شکل موافق نبودم اما این جداسازی ابلاغیه مجلس است نه نامه رئیس‌جمهور.

به گزارش ۸دی، علی ربیعی درباره نامه رئیس جمهور برای اجرای بند «و» تبصره هفت لایحه بودجه مبنی بر جداسازی منابع درمان تامین اجتماعی و اعتراض کارگران به آن و در پاسخ به این سوال که آیا این نامه قابل اجراست و نیز اینکه آیا راهی برای ابطال بند «و» و نامه رئیس جمهور وجود دارد و وزارت کار می‌تواند در جهت حفظ استقلال تامین اجتماعی قدمی بردارد یا خیر، اظهار کرد: این مصوبه مجلس است که اینک ابلاغ شده نه نامه رئیس‌جمهور،. البته کارگران حق دارند که با آن مخالفت کنند برای اینکه آنها نگران منابع خودشان هستند و می‌خواهند منابع‌شان به درمان خودشان بازگردد.

وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: ما تضمین می‌دهیم که این پول از خزانه قطعا به درمان بازمی‌گردد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با مجلس درخصوص ابطال این مصوبه رایزنی‌ داشته‌اید یا خیر، گفت: من وزیر دولت هستم و اجازه بدهید موضع نگیریم، این کار به خاطر شفافیت انجام شده ولی یقین دارم که مجموعه دولت نمی‌گذارد این پول به جز تأمین اجتماعی در جای دیگری هزینه شود.

 ربیعی ادامه داد: ما هر سال بیش از نُه بیست و هفتم هزینه کرده‌ایم. در گزارش‌هایی که به وزیر اقتصاد و دیگر جاها ارائه کرده‌ایم هم همواره نشان داده‌ایم که بیش از نُه بیست و هفتم هزینه کرده‌ایم.

ربیعی خاطرنشان کرد: من تلاش خود را خواهم کرد که این پول به جز درمان کارگران و بازنشستگان در جای دیگری هزینه نشود گرچه خود من با جداسازی منابع درمانی تامین اجتماعی و واریز پول به این شکل موافق نبودم.


منبع : ایلنا
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه