تاریخ انتشار : ۳ خرداد ۱۳۹۷-۵:۱۸ ب.ظ
کد خبر : 300649
نسخه چاپی نسخه چاپی

اخاذی تلگرامی از زن جوان

مردی که با دسترسی به عکس‌های خصوصی زنی جوان از او ۳۰‌ میلیون تومان اخاذی کرده بود، دستگیر شد.

به گزارش ۸دی، زنی جوان چندی قبل به پلیس فتای مشهد مراجعه و علیه مردی ناشناس شکایت کرد. او گفت: من با این مرد از طریق تلگرام آشنا شدم و مدتی با هم چت می‌کردیم. من کار با تلگرام را به‌خوبی بلد نیستم. به همین‌دلیل یک روز وقتی او به من گفت رمزی برایم ارسال شده است و آن عددها را خواست به او دادم. مدتی بعد فهمیدم این مرد عکس‌های خصوصی من را از طریق تلگرام به‌ دست آورده است.

از آن به‌بعد بود که تهدید‌ها شروع شد. مرد غریبه به من گفت اگر ۳۰‌ میلیون تومان به او نپردازم، عکس‌ها را منتشر می‌کند. ابتدا سعی کردم در برابرش مقاومت کنم، اما فایده‌ای نداشت، بعد تلاش کردم هرطور شده از او وقت بگیرم تا چاره‌ای پیدا کنم، ولی او برایم ضرب‌الاجل تعیین کرد و در نهایت مجبور شدم ۳۰‌ میلیون تومان را به هر سختی‌ای که بود تهیه کنم و برای حفظ آبرویم به آن مرد بپردازم. مرد غریبه وقتی پول را گرفت دیگر به من کاری نداشت و تهدیدهایش تمام شد، اما من که از ماجرا به‌شدت ناراحت بودم، بعد از آنکه به تمام جوانب موضوع فکر کردم تصمیم گرفتم از این فرد شکایت کنم».

ماموران بعد از دریافت این شکایت درحالی‌که فهمیده بودند متهم از زن جوان درخواست رابطه نامشروع نیز کرده، تحقیقات گسترده‌ای را انجام دادند و در نهایت با سرنخ‌هایی که به ‌دست آوردند توانستند متهم را شناسایی کنند. آنها فهمیدند متهم مشهد را ترک کرده است، به همین دلیل در کمین نشستند تا اینکه وقتی این مرد با هواپیما به مشهد بازگشت، او را در گیت ورودی فرودگاه هاشمی‌نژاد بازداشت کردند.

متهم بعد از دستگیری به جرم خود اعتراف کرد و گفت بعد از اینکه توانسته رمز نسخه دسک‌تاپ تلگرام زن جوان را به‌ دست بیاورد، عکس‌های او را کپی کرده تا به نقشه شومی که کشیده بود برسد.

متهم دستگیرشده پس از تکمیل پرونده برای سیر روال قانونی و رای نهایی به دادسرای ویژه جرائم رایانه‌ای اعزام شد.

سرهنگ جواد جهانشیری، رئیس پلیس فتای استان خراسان‌رضوی، با اشاره به این پرونده به شهروندان توصیه کرد هرگز به‌علت ترس از افشای اطلاعات شخصی، از خواسته‌های نامشروع افراد مجرم تمکین نکنند و با مراجعه به پلیس، فرد اخاذ و مجرم را به دست قانون بسپارند.


منبع : فارس
کلمات کلیدی : ، ،
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه