تاریخ انتشار : ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷-۷:۴۱ ب.ظ
کد خبر : 292677
نسخه چاپی نسخه چاپی

مصرف شکلات تلخ استرس را کاهش داده و شما را باهوش تر می کند

مزایای شکلات تلخ برای سلامتی بر هیچکس پوشیده نیست و کاکائوی موجود در این نوع از شکلات منبعی غنی از آنتی اکسیدان هایی است که می توانند از بدن در برابر بیماری ها و کهولت سن محافظت کنند. حالا تیمی از محققین با استفاده از این دانش پایه، مشغول بررسی این موضوع هستند که چه میزان غلظت از کاکائو می تواند به بهبود فعالیت های ادراکی و سلامت هورمونی و قلبی-رگی منجر شود؛ و مشخص شده که هرچه شکلات غلیظ تر باشد، نتایج بهتر هستند.

به گزارش ۸دی،این تحقیقات از سوی محققین دانشگاه لوما لیندای کالیفرنیا انجام شده و گفته می شود که برای اولین بار به بررسی تاثیرات آنی کاکائوی غلیظ بر سلامت، در صورت استفاده در میزان معمول می پردازد. در فاز نخست از این تحقیقات دو مرحله ای، از ۵ شرکت کننده خواسته شد که به مدت ۴۸ ساعت از مصرف تمام خوراکی هایی که آنتی اکسیدان بالا دارند پرهیز کنند. بعد از این در یک بازه ۸ روزه، شرکت کنندگان به مصرف روزانه ۴۸ گرم شکلات (با غلظت ۷۰ درصدی) پرداختند.

شکلات تلخ

پس از این واکنش ایمنی و ژنی آنها از طریق نمونه های خونی با فاصله یک ساعت و نیز یک هفته از زمان مصرف شکلات تلخ مورد آنالیز قرار گرفت. محققان به پایش افزایش فعالیت سلول های T، واکنش ایمنی سلولی و تحریک ژن های مرتبط با سیگنال های عصبی و ادراک حسی پرداختند که همگی می توانند به هایپرپلازی منجر شوند؛ وضعیتی که در آن مغز بیشتر پذیرای حافظه عضلانی و یادگیری مهارت های تازه است.

در تحقیقات دوم، ۵ شرکت کننده مجدداً ۴۸ گرم شکلات تلخ (۷۰ درصد) کاکائو مصرف کردند. سپس فعالیت های مغزی آنها با قرار دادن الکترودهایی در ۹ نقطه از جمجمه و اندازه گیری واکنش الکتروانسفالوگرافی آنها در ۳۰ و ۱۲۰ دقیقه پس از مصرف شکلات آنالیز شد. تیم محققان در نهایت شاهد افزایش فعالیت و انعطاف پذیری عصبی در بخش های مرتبط با رفتارها و سلامت مغز بود.

این تحقیقات نشان می دهد که هرچه غلظت کاکائو بیشتر باشد، تاثیرهای مثبت تری بر ادراک، حافظه، وضعیت روانی و ایمنی می گذارد. محققان دانشگاه لوما لیندا قصد دارند در آینده همین آزمایشات را روی گروه گسترده تری از مردم انجام دهند تا از تاثیر مصرف کاکائو در مقادیر زیاد بر رفتارهای ذهنی باخبر شوند.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه