تاریخ انتشار : ۲۴ فروردین ۱۳۹۷-۱۲:۵۳ ب.ظ
کد خبر : 288695
نسخه چاپی نسخه چاپی
وزیر بهداشت:

هزینه ماموریت‌های بیمه سلامت بیش از اعتبار آن است

وزیر بهداشت تاکید کرد: یکی از گرفتاری‌های مهم بیمه این است که ماموریت‌هایی برایش تعریف می‌شود که هزینه آن بیش از اعتبار در نظر گرفته شده است. با این وجود امیدوارم دولت و مجلس حمایت کنند تا بتوان طی چند سال آینده به اهدافمان دست یابیم.

به گزارش ۸دی،سید حسن هاشمی در دیدار با مدیران و پرسنل سازمان بیمه سلامت ایران اظهار کرد: فرهنگ بیمه در کشور باید ارتقا یافته و سازوکاری تعبیه شود که پرداخت حق بیمه و مالیات سلامت به درستی صورت گیرد. موضوع بیمه، بسیار مهم است و  باید یاد بگیریم که در این حوزه چه اقدامی انجام دهیم و شرکای کاری و دانشگاها را نیز با خود همراه کنیم. مدیریت در هزینه و کیفیت، در اولویت‌ اقداماتی است که باید در بیمه سلامت مورد توجه قرار گیرد.

وی تاکید کرد: لازم است برای جلوگیری از انجام خدمات غیر ضروری، موضوع بازنگری و بحث الکترونیکی شدن فعالیت‌ها را با سرعت و دقت کافی دنبال کرد.  برای جلوگیری از اقدامات سلیقه‌ای بیمه‌ها،  باید این حوزه را از نظر علمی مجهز کرد. این موضوع باید از بیمه سلامت آغاز و به سایر بیمه‌های درمانی کشور تسری یابد؛ بنابراین لازم است این سازمان با بهبود ارائه کیفیت خدمات کاستی های خود را جبران کرده و از تجربه دیگر کشورها بهره مند شود تا بتوانیم به سمت تشکیل سازمانی قدرتمند حرکت کنیم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه  بودجه‌ای که به بیمه سلامت اختصاص داده شده واقعی نیست، افزود: یکی از گرفتاری‌های مهم بیمه این است که ماموریت‌هایی برایش تعریف می‌شود که هزینه آن بیش از اعتبار در نظر گرفته شده است. با این وجود امیدوارم دولت و مجلس حمایت کنند تا بتوان طی چند سال آینده به اهدافمان دست یابیم.  همچنین امیدواریم در سال ۹۷ سازمان بیمه سلامت نسبت به بودجه‌ای که برای آن در نظر گرفته شده است، تا حد امکان بدهی نداشته باشد.


منبع : ایسنا
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه