تاریخ انتشار : ۲۸ شهریور ۱۳۹۶-۲:۰۷ ب.ظ
کد خبر : 231768
نسخه چاپی نسخه چاپی
مشکلات استقلال مدیریتی است و نه مالی

مصاحبه مفصل فتح الله زاده در مورد اتفاقات اخیر باشگاه استقلال؛ یک ریال بدهی به جا نگذاشته ام

فتح الله زاده معتقد است اگر مشکلات امروز این تیم مربوط به بدهی‌ها باشد، رقیب سنتی این تیم پایتخت باید به لیگ دسته دوم سقوط کند.

به گزارش ۸دی،

علی فتح‌الله‌زاده در خصوص صحبت‌های اخیر رضا افتخاری، مدیرعامل استقلال گفت:

بدترین شب زندگی‌ام را سپری کردم. جالب اینجاست که خدا را شکر، عادل فردوسی‌پور پیشرفت عجیبی کرده و اجازه می‌دهد همه یک ساعت صحبت کنند و وسط صحبت کسی نمی‌پرد. خوشبختانه همه دیدند که بحث امروز باشگاه استقلال مشکل مالی نبود و نیست که وضعیت تیم به این شکل در آمده است، پس دلیل نداشت که به مشکلات مالی اشاره کنند. آقایان گفته بودند ۸۰ درصد پرداختی داشتند، یک روز هم گفتند ۷۰ درصد و امروز می‌گویند ۲۰ درصد، انگار یخ است که هر روز آب شود و کم می‌شود. ضد و نقیض گویی آقایان همه چیز را روشن می‌کند.

وی با اشاره به بدهی‌هایی که از زمان مدیریت او در باشگاه استقلال به جا مانده است، گفت:

بدهی‌ها برای من نیست و من یک ریال بدهی به جا نگذاشته‌ام. بدهی برای سازمان تربیت بدنی آن زمان است. طبق قول و قراری که گذاشتیم، قرار شد ما در هیئت مدیره ۵۰ درصد درآمدزایی داشته باشیم و ۵۰ درصد هم سازمان تربیت بدنی کمک کند. ما ۵۰ درصد خودمان را آوردیم و حتی بیشتر درآمدزایی کردیم، اما سازمان تربیت بدنی پولی نداد و بدهی به بار آمد.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال با اشاره به صحبت‌های افتخاری مبنی بر بدهی به بار آمده زمان مدیریت او، گفت:

شما هم در سه سال یک قهرمانی لیگ برتر، یک قهرمانی جام حذفی و یک سومی آسیا داشته باشید و این همه افتخار بیاوردید، ۲۳ میلیارد هم بدهی داشته باشید، هوادار قبول می‌کند. شما که تاکنون ۷۰ میلیارد هزینه کرده‌اید و هیچ چیزی هم نیاوردید. از افتخاری بعید بود که فضا را به این سمت ببرد، چون همه به عینه دیدند که چه موضوعی در میان است. یک خانواده تازه پیوند خورده هم اینگونه مسائل شخصی خانواده را عریان نمی‌کند و این افراد فکر شأن و شخصیت هواداران را نکردند. بدهی مالی بهانه‌ای شده برای آقایان که نتیجه نگرفتند به این موضوع اشاه کنند. اگر بدهی بهانه نتیجه نگرفتن باشد که پرسپولیس فقط با بدهی ۸ میلیاردی مانوئل ژوزه باید به لیگ دسته دوم برود و طاهری باید سقوط می‌کرد. آقایان که فقط از بدهی می‌گویند، چرا از ۶۰۰ هزار دلار درآمدی که از زمان مدیریت من برای باشگاه ماند صحبت نمی‌کنند؟ اگر از پسِ پرداخت بدهی‌ها بر نمی‌آیید، چرا آمدید؟ از ابتدا که مشخص بود باشگاه استقلال و پرسپولیس بدهی دارند.

به گزارش تسنیم، فتح‌الله‌زاده درباره اینکه افتخاری گفته بود «درگیر پاس کردن چک‌های میلیاردی مدیری هستیم که پرچم بالا می‌برد،» با بیان اینکه از افتخاری انتظار نداشتم موضوع را به سمتی ببرد که مشکل فعلی باشگاه نیست گفت:

پرچمی که افتخاری می‌گوید من بالا برده‌ام، همه می‌دانند مربوط به چه روزی است. روزی که یک سمت ورزشگاه می‌گفت «مدیر محبوب ما» و سمت دیگر پاسخ می‌داد «حاج علی فتح‌الله». من برای پاسخ دادن به ابراز احساسات هواداران برای آنها پرچم بلند کردم و به این کار هم افتخار می‌کنم، چون پرچم تیم محبوبم را بالا برده‌ام. آقای افتخاری جای پرداختن به این مسائل، مشکلات درون تیمی را حل کند و بداند مشکل امروز استقلال، مشکلات مالی نیست و همه به عینه دیدند مشکلات مدیریتی است. به آقایان کاری ندارم، اما از هواداران ریشه‌دار استقلال می‌خواهم به این افراد و به این مسائل توجه نداشته باشند و تیم را حمایت کنند. استقلال امروز بیمار است، اما با حمایت هواداران به زودی این بیمار خوب می‌شود.

وی در خصوص تکذیب ارتباط افتخاری و جهانگیری توسط دفتر معاون رئیس جمهور که پیش از این توسط او مطرح شده بود، گفت:

اگر شما صحبت‌های من را دیده یا خوانده باشید، من گفتم هواداران به کسانی که به دفتر آقای فلانی رفت و آمد می‌کنند، توجه نداشته باشند. دیگر همه دیدند این افراد چه ارتباط‌هایی دارند و از موقعیت‌های فامیلی خود استفاده کرده و فشار می‌آورند. این شده که امروز استقلال حال و روز خوبی ندارد.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال با اشاره به مسائلی از جمله درخواست هواداران برای بازگشت او به این باشگاه، خاطرنشان کرد:

خودتان می‌بینید با یک کمپین ساده که به تازگی راه انداخته‌اند، ۳۰۰ هزار امضا برای بازگشت من جمع کرده‌اند. این که دیگر خط دهی نیست و اگر خط دهی باشد، خود فردوسی‌پور نظرسنجی بگذارد و نام چند مدیر هم در نظرسنجی باشد و ببینید چه کسی رأی می‌آورد. آقایان به این محبوبیت هم حسادت می‌کنند. ما استقلالی هستیم و استقلال را با هیچ چیز عوض نمی‌کنیم. هوادار با این تیم زندگی می‌کند و باید با تیم و نتایجش عشق کند.

فتح‌الله‌زاده درباره اینکه چه نظری در خصوص تشکیل جلسه دو نفره هیئت مدیره و تصمیم برای اخراج سیدمهدی رحمتی و مجتبی جباری دارد، اظهار داشت:

این اتفاقاتی که همه دیدند، یعنی مدیریت متزلزل آقایان. شما که نمی‌توانید در هیئت مدیره یارکشی کنید و با یکی دو نفر کار را جلو می‌برید. باشگاه باید با هیئت مدیره منتخب کار کند و همه حق حضور در نشست را دارند. برگزاری نشست هیئت مدیره با دو سه نفر خلاف است و از داخل چنین جلساتی هم این نتایج حاصل می‌شود.

وی ادامه داد:

مگر می‌شود مهدی رحمتی با این سابقه در استقلال از باخت تیمش بخندد؟ اگر هم او خنده‌ای کرده باشد، حتماً به اتفاقی خندیده یا از حرص خنده‌اش گرفته، مثل کسی که به او تهمت می‌زنند و از حرص می‌خندد. من هم با خیلی بازیکنان مشکل داشتم، اما با آنها برخورد شخصی نمی‌کردم. مگر می‌شود با کاپیتان‌های تیم چنین برخوردی کرد؟ مشکلات تیم این مسائل است نه مسائل مالی. بدهی که در استقلال همیشه بوده و من، واعظ آشتیانی، قریب و اولیایی مدیریت کردیم و هرکسی هم می‌آید باید بتواند مدیریت کند.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال در پایان گفت:

جالب است که عادل فردوسی‌پور مانند خبرنگاران مبتدی شده و فقط زُل می‌زند و حرف را تأیید می‌کند. افتخاری از فردوسی‌پور می‌پرسد فکر می‌کنید این پول‌ها از کجا آمده و فکر می‌کند او درآمدزایی کرده است. آقای افتخاری این پول‌ها را مردم از طریق سامانه‌ها به استقلال دادند و شما پولی نیاوردید. خوب بود منصف باشید و ادعای مومن بودن می‌کنید و سید هم هستید، می‌گفتید اگر فتح‌الله‌زاده بدهی داشته، یک کمپ ۲۰۰ میلیاردی هم به جا گذاشته که اکنون تیم در آنجا تمرین می‌کند. می‌ترسند این را بگویند و به محبوبیت فتح‌الله‌زاده اضافه شود.

 

انتهای پیام/

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه