بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۲۶ تیر ۱۳۹۶-۹:۳۵ ق.ظ
کد خبر : 216486
نسخه چاپی نسخه چاپی
عضو مجمع نمایندگان گیلان:

احساس ضعف در قدرت اول منطقه‌ای شدن بیانگر عدم شناخت استعداد کشور است

عضو مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به ظرفیت‌های متعدد نخبگان کشور در تولید، تبدیل و صادرات علوم و فنون گفت: احساس ضعف برخی‌ها برای قدرت اول منطقه‌ای شدن بیانگر عدم شناخت آن‌ها از استعداد و نبوغ کشور و یا بیخودی مسئولیت گرفتن است.

به گزارش ۸دی، محمود شکری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تالش با اشاره به ظرفیت‌های عظیم ایران در منطقه، اظهار کرد: ظرفیتی که در ایران وجود دارد نسبت به سایر کشورها منطقه بسیار زیاد است.

وی بابیان اینکه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های کشور ما در هیچ جا وجود ندارد، افزود: برخی‌ها اعلامی کنند که ما نمی‌توانیم قدرت اول منطقه‌ای باشیم که این بیانگر عدم شناخت آن‌ها از ایران و یا بیخودی مسئولیت گرفتن آن‌ها است.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی با اذعان به ناتوانی برخی از مسئولان در اداره امور اجرایی کشور، گفت: ایران در تمامی بخش‌ها ظرفیت دارد به قدرت اول منطقه تبدیل شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ایران می‌تواند در بخش‌های گردشگری حرف اول منطقه را بزند و در تبدیل نفت خام به فرآورده‌های پتروشیمی حرف برای گفتن داشته باشد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به ظرفیت عظیم نیروی انسانی در جوانان کشور، افزود: ایران از وجود استعدادهای عظیمی برخوردار است که در هر زمینه‌ای برای خود نخبه هستند.

شکری با اشاره به اینکه تاکنون سراغ نداریم که در تولید فرآورده‌های نفتی بگوییم توان تولید آن برای ما ممکن نیست، تصریح کرد: در تمامی فرآورده‌های نفتی امکان تولید و توسعه برای نیروهای داخلی وجود دارد و باید از توان داخلی برای پیشرفت صنعت نفت به‌کارگیری شود.

نماینده مردم تالش بزرگ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت عظیم و منابع چشم‌گیر در حوزه سازندگی کشور، بیان کرد: اکنون در ساخت جاده‌ها و پل‌ها ایران حرف برای گفتن دارد و پروژه‌های بزرگ و بی‌نظیری را در کشور ساخته است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان بابیان اینکه اکنون ایران این ظرفیت را دارد که بتواند برق را به کشورهای دیگر صادر کند، گفت: اگر منابع آب نیز درست مدیرت شود یقیناً علاوه بر اینکه نیاز مصرفی ما به آب تأمین می‌شود می‌توانیم در این حوزه نیز حرف اول را در منطقه بزنیم.

شکری با اشاره به اینکه در دانش فنی جز کشورهای صادرکننده هستم گفت: نخبگان و فرزندان این مرزبوم اکنون به مرحله‌ای رسیده‌اند که می‌توانند دانش‌های فنی کسب‌شده را به سایر ملل گسترش دهند.

کلمات کلیدی :
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه