بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۲۶ آبان ۱۳۹۲-۱:۱۲ ب.ظ
کد خبر : 11277
نسخه چاپی نسخه چاپی
محدودیت رسانه ای درشرق گیلان؛

فرماندار لنگرود خبرنگاران ارزشی را ممنوع الورود کرد

فرماندار لنگرود در اقدامی بهت انگیز ورود خبرنگاران ارزشی را به فرمانداری ممنوع کرد و به طور گزینشی خبرنگار و عکاس رسانه هایی خاص را برای پوشش خبری دعوت می کند.

به گزارش ۸دی نیوز، کمال محمد بیگی فرماندار لنگرود که چند روز پیش خبرنگاران چند رسانه ارزشی و فعال شهرستان را مورد عنایت ویژه خود قرار داده بود در اقدامی تعجب بر انگیز در دعوت از خبرنگاران به صورت “گزینشی” عمل می کند.

خبرنگار و عکاس یکی از رسانه های گیلان که قصد تهیه خبر در خصوص جذب سرمایه گذاری و چند مسئله شهرستانی داشت ظهر امروز از ورودش به فرمانداری جلوگیری شد.

این در حالی است که استاندار گیلان تأکید کرده بود که با مسئولانی که اطلاع رسانی صحیح نکنند و در جذب سرمایه گذار(که اطلاع رسانی یکی از روش های شناسایی ظرفیت های سرمایه گذاری است) جلوگیری یا کارشکنی کنند برخورد می کند.

لازم به ذکر است که عدم استفاده از ظرفیت های رسانه ای، خبرنگار را از تنویر افکار عمومی که تاکید قانون مطبوعات است منع کرده و شهرستان را از نعمت اطلاع رسانی صحیح محروم می کند.

۲ ديدگاه

 1. مسعود گفت:

  عزیزان شما به حقوق منی تان واقف نیستید وفق قانون مطبوعات هیچ مدیری حق نداردمانع کسب خبر توسط خبرنگار شود واگر ممانعتش محرز شود مطابق با همین قانون حتی ممکن است محکوم به انفصال از خدمت شود خبرنگاران عزیز دستکم یکبار قانون مطبوعات را بخوانند تا هر به اصطلاح مدیری نتواند با تمسک به اختیارات قانونیش رفتار فرا قانونی داشته باشد.

 2. یاسین گفت:

  این عمل آقای فرماندار هیچ جای توجیهی ندارد .حتی اگر به فرض محال خبرنگاران به او توهین هم کرده باشند.و حتما ایشان می با یست به طور رسمی عذر خواهی کنند . اگر این عمل در یک کشور اروپایی انجام می شد وی مجبور به استعفا می گردید …

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه