تاریخ انتشار : ۱۹ تیر ۱۳۹۳-۳:۱۲ ب.ظ
کد خبر : 40047
نسخه چاپی نسخه چاپی
کعبه انتظار در بروزرسانی خود نوشت:

فستیوال بی حجابی در آتلیه ها

صاحب آتلیه ای می گوید: آتلیه ما چند سال پیش، رکودی اقتصادی را تجربه کرده بود تا اینکه بازار عکس های آتلیه ای در فیس بوک به راه افتاد.

به گزارش سرویس وبلاگستان ۸دی، کعبه انتظار در بروزرسانی خود نوشت:

«علی . ک» صاحب آتلیه ای در خیابان یوسف آباد تهران است، او در خصوص ماجرای عکس های فیس بوکی می گوید: آتلیه ما چند سال پیش، رکودی اقتصادی را تجربه کرده بود تا اینکه بازار عکس های آتلیه ای در فیس بوک به راه افتاد و پس از آن دیگر دختر و پسر جوان و میانسال بودند که برای گرفتن عکس های پروفایل راه آتلیه های عکاسی را در پیش می گرفتند.

با فوتو شاپ لایک خورتان را بالا ببرید

احمد عکاس یکی از آتلیه ای های تهران نو است. او در خصوص عکس های فیس بوکی می گوید: پیش از این مردم فقط به مناسب های خاص عکس های آتلیه ای می گرفتند اما با همه گیر شدن فیس بوک و سایر شبکه های اجتماعی مانند وایبر و ویچت، عده ای برای اینکه با عکس های فوتوشاپ شده بتوانند در عرصه این شبکه های اجتماعی ، جلوه گری کنند و بتوانند به اصطلاح لایک های بیشتری بخورند، گاه چند بار در سال راه آتلیه های عکاسی را پیش می گیرند تا پس از ساعت ها صرف وقت و هزینه در آرایشگاه ها ، در برابر دوربین های آتلیه ژست بگیرند.

وی ادامه می دهد: در این میان هم برخی عکس های نامناسبی با تنی نیمه عریان درخواست می کنند و می خواهند به این تریتب لایک های خود را هر روز بیشتر از روز پیش کنند.

45183191219222243130186123147933718918168157

۶۰ درصد عکسها آتلیه ای است

دکتر مجید ابهری جامعه شناس در خصوص هجوم عکس های آتلیه ای در صفحات فیس بوکی معتقد است: برخی پسران و دختران صفحات فیس بوک خود را به نمایشگاه عکس و آلبوم خصوصی تبدیل کردند و در بررسی ۸۴۵ پروفایل مشخص شد ۶۰ درصد عکس های این پروفایل ها آتلیه ای بوده و روی آن ها رتوش و عملیات تزئینی انجام شده است.

۱۰۰ هزار تومان بابت هر عکس فیس بوکی در آتلیه ها

در این میان صاحبان اآلیه ها هم از این بازار داغ متقاضی استفاده حداکثری را می برند و در این میان برای گرفتن هر عکس هزینه های بیش از ۱۰۰ هزار تومانی را هم دریافت می کند و برخی جوانان هم که با آرزوی ظاهری زیباتر راه آتلیه های عکاسی را در پیش می گیرند برای اینکه بازنده این رقابت رنگارنگ نشوند، حاضرند به راحتی این مبالغ را پرداخت کنند اما در نهایت پیروز این مسابقه پوشالی باشند.

کسی که شبیه به عکسش نیست!

پیش از این اهم فعالیت ما آتلیه کودک و عکاسی مجالس بود اما این روزها، همه افراد هر از چند گاهی برای گرفتن عکس های پروفایل به آتلیه می آیند و این باعث داغی بازار آتلیه داران کشور شده است

وی ادامه می دهد: پیش از این اهم فعالیت ما اتیله کودک و عکاسی مجالس بود اما این روزها، همه افراد هر از چند گاهی برای گرفتن عکس های پروفایل به آتلیه می آیند و این باعث داغی بازار اتلیه داران کشور شده است.این که عده ای برای زیباتر نشان دادن تصویرشان برای سایر کاربران شبکه های اجتماعی تا به این اندازه در تلاش هستند به این دلیل است که با جلوه گری و خودنمایی تصویری ایده آل از خود را به نمایش بگذارند و در این میان بتواند مشتاقانی را برای صحبت و چت و ایجاد رابطه عاطفی پیدا کنند. اتفاقی که در این میان رخ می دهد این است که کاربر از همه جا بی خبر پس از دیدار حضوری متوجه می شود که فردی که با او آشنا شده، شباهتی به عکسی که در صفحه اش منتشر کرده بود ندارد و در این میان کلاه سرش رفته است!

رواج بی عفتی در قالب عکس های فیس بوکی

یکی دیگر از اتفاقاتی که در جریان انتشار تصاویر خصوصی در شبکه های اجتماعی رخ می دهد، تصاویرهای نیمه عریان و نامناسبی است که برخی از کاربران از خود به نمایش می گذارند و از این طریق شبکه های اجتماعی را روشی برای اعمال بزهکارانه خود قرار داده اند. در این میان نیروی انتظامی باید با افزایش نظارت بر رفتارهای خلاف شرع و قانون در شبکه های اجتماعی، از ادامه روند گسترش رفتارهای غیر اخلافی در این محیط های سایبری جلوگیری کند.

از سوی دیگر رسانه ها هم با بیان پیامدهای انتشار عکس های خصوصی نوامیس در محیط های اینترنتی و پیامدهای تاسف باری که می تواند زندگی یک جوان را حتی به آستانه نابودی هم برساند، نوجوانان و جوانان را از نتشار عکس ها شخصی در شبکه های اینترنتی باز دارند. از سوی دیگر نظارت صحیح خانواده ها بر اعمال فرزندانشان از دیگر روش هایی است که باعث می شود، دانش آموزان در برابر آسیب های شبکه های اجتماعی مصون بمانند.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه