تاریخ انتشار : ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳-۱۱:۵۱ ق.ظ
کد خبر : 34591
نسخه چاپی نسخه چاپی
افزایش قیمت آرد در شهرستان ماسال؛

سوختن نانواداران ماسال در آتش بی تدبیری

نانواداران ماسال می گویند ما آرد کم داریم و وقتی به اداره صعنت، معدن تجارت می رویم به ما می گویند شما فقط سهمیه آرد خودتان را بپزید و آرد آزاد نخرید.

 به گزارش ۸دی نیوز به نقل از ماسال نیوز، افزایش قیمت آرد آزاد و کمبود آن در طی هفته گذشته نانواداران شهرستان ماسال را دچار مشکل کرد. 
در حالی که قیمت انواع آرد در بازار آزاد در هفته گذشته با افزایش حدود ۱۰ هزار تومانی در بازار ماسال و شاندرمن مواجه شده است برخی نانواداران تصمیم به تعطیلی نانوایی خود در برخی ساعات شبانه روز دارند. 
nanvaye sokte
یکی از نانواداران دهستان شیخ نشین شاندرمن در همین رابطه به ماسال نیوز گفت: سهمیه آرد من ۷۵ گونی است اما حدود ۱۵۰ گونی در ماه مصرف دارم که به ناچار مابقی را بصورت آزاد خرید می کنم.
وی افزود: قیمت آرد در هفته گذشته از ۴۳ هزار  تومان به ۵۳ هزار تومان رسیده است و ما عملا از هر گونی آزاد آرد قفط هزار تومان سود می کنیم.
آقای بقا ادامه داد: مردم از ما انتظار دارند که نان به مقدار کافی پخت کنیم و اگر به کسی نان نرسد ما را مقصر می دانند ما نیز به بازرگانی جهت افزایش سهمیه مراجعه کرده ایم که رئیس اداره به من گفت: شما به مقدار سهمیه خودت پخت کن و ما در کمیسیون تصویب می کنیم که ساعت کار شما کم شده است. 
یکی از نانوایان مرکز شهر ماسال نیز عصر سه شنبه به ماسال نیوز گفت: امروز به تعداد زیادی از مردم نان ندادیم. 
وی ضمن گلایه از افزایش قیمت آرد گفت: متأسفانه در اداره بازرگانی به ما می گویند شما چکار دارید که به مردم نان می رسد یا نه. شما فقط سهمیه آرد خودتان را پخت کنید و آرد آزاد نخرید. 
وی با اشاره به وجود آرد با قیمت بالا در بازار آزاد گفت: این آردها از شهرستان های همجوار و بیشتر از انزلی به ماسال می آید سوال من این است که چطور در انزلی آرد به اندازه کافی وجود دارد اما در ماسال حتی آرد به قیمت آزاد هم برای نانوایی ها نیست.
نانوایی برکت که از نانوایی ها مشهور و پرسابقه ماسال است نیز با کمبود آرد مواجه شده است.
 یکی از کارگران این نانوایی به ماسال نیوز گفت: در دو روز گذشته به دلیل نداشتن آرد نانوایی ما تعطیل بود و امروز هم آرد کافی نداشتیم. 
بررسی های ماسال نیوز نشان می دهد که هم اکنون قیمت آرد در بازار تا ۵۶ هزار تومان هم رسیده است اما با این قیمت هم آرد به راحتی پیدا نمی شود و  در صورت ادامه شرایط موجود، وضعیت تأمین نان مردم در روزهای آتی با مشکلات عمده بیشتری مواجه خواهد شد. 
برخی نانوایی هم همچنان از ذخیره آرد خود استفاده می کنند که در صورت اتمام این ذخیره ها تعدادی بیشتری از نانوایی ها ساعات کار خود را کاهش خواهند داد و در مواردی نانوایی ها روزهای تعطیل خود را زیاد می کنند که در هر صورت نیاز به تدبیر از سوی مسئولان شهرستان دارد تا خاطره صف های طویل سبد کالا در سال گذشته و کالای کوپنی در سالهای دورتر تجدید نشود.
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه