تاریخ انتشار : ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷-۱:۱۷ ب.ظ
کد خبر : 291907
نسخه چاپی نسخه چاپی
رئیس سازمان چای کشور:

خسارت ناشی از سرمازدگی به چای‌کاران شمالی پرداخت می‌شود

رئیس سازمان چای کشور با اشاره به سرمازدگی که اخیراً در سطح وسیعی از باغات چای شمال کشور اتفاق افتاده است گفت:‌ خسارت ناشی از سرمازدگی به چایکاران شمالی پرداخت می‌شود.

به گزارش ۸دی، محمد‌ولی روزبهان  اظهار داشت:‌ با توجه به‌‌ وقوع سرمازدگی نسبتاً شدیدی که در سطح وسیعی از باغات چای شمال اتفاق افتاده است‌ مدیریت بیمه محصولات کشاورزی حدود ۳۰ درصد چای بهاره را به‌عنوان خسارت تلقی کرده و به چایکاران پرداخت می‌کند.

رئیس سازمان چای کشور عنوان کرد:‌ پیش‌بینی‌های انجام شده در مورد شرایط آب و هوایی امسال و احتمال وقوع و بروز مواردی نظیر خشکسالی و یا سرمازدگی باعث شد طرح بیمه فراگیر محصول چای برای نخستین بار در دستور کار ویژه سازمان چای کشور قرار گیرد.

روزبهان خاطرنشان کرد:‌ سازمان چای کشور با همکاری اتحادیه غنچه‌های طلایی چایکاران و صندوق حمایت از صنعت چای موفق شد طرح بیمه فراگیر را در بیش از ۹۵ درصد از باغات چای شمال کشور که اقدام به بیمه محصول خود نکرده‌ بودند با موفقیت کامل به انجام برساند.

وی ابراز داشت:‌ سرمازدگی اخیری که در اکثر اراضی و باغات چای شمال به‌ویژه در دشت‌ها اتفاق افتاد خسارات زیادی را به کشاورزان چایکار وارد کرده است به‌طوری‌که پیش‌بینی می‌شود این اتفاق بر میزان و مقدار برداشت برگ سبز چای در چین بهاره امسال باغات تأثیر منفی داشته باشد.

روزبهان شعار راهبردی امسال را نیز مورد ارزیابی قرار داد و گفت:‌ مقام معظم رهبری همواره به جنبه‌های اقتصادی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مباحث پیش‌روی کشور و جامعه توجه ویژه‌ای داشته‌اند و بر همین اساس امسال را با عنوان حمایت از کالای ایرانی و تولیدات داخلی نامگذاری کردند.

رئیس سازمان چای کشور افزود:‌ در راستای تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری، دولت و وزارت جهادکشاورزی نیز با جدیت به این امر مهم ورود کرده‌اند به طوری‌که امسال برای حمایت از تولید ملی، سیاست‌ها و بخشنامه‌های ویژه‌ای را برای این امر مهم تدوین کرده و به مرحله اجرا در خواهند آورد.

وی به ضرورت حمایت از محصولات داخلی اشاره کرد و گفت:‌ این پشتیبانی‌ها به‌ویژه در صنعت چای باید در جنبه‌های مختلفی نظیر بازار،‌ الزام دستگاه‌های دولتی به استفاده از محصولات داخلی و عدم صدور مجوز برای خرید کالاهایی که مشابه آن‌ها در داخل تولید می‌شود انجام شود.

روزبهان رسالت سازمان چای برای تحقق شعار امسال را برشمرد و تصریح کرد:‌ حمایت از تولیدکنندگان چای برای تولید محصول باکیفیت‌تر،‌ تأمین نیازهای اولیه و ضروری چایکاران،‌ حمایت از مجموعه صنعت چای و کارخانجات چایسازی و رفع موانع تولید کیفی از جمله اهداف مهم سازمان چای کشور است.

رئیس سازمان چای کشور به اقدامات حمایتی این سازمان از چایکاران اشاره کرد و اظهار داشت:‌ کمک به بهره‌وری بیشتر باغات چای،‌ توسعه آبیاری تحت فشار و بهزراعی باغات چای در کنار سایر اقدامات حمایتی می‌تواند ‌امسال، ما را به اهداف ترسیم شده در سازمان چای کشور نزدیک‌تر کند.


منبع : تسنیم
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه