تاریخ انتشار : ۲۸ فروردین ۱۳۹۷-۸:۵۸ ب.ظ
کد خبر : 289964
نسخه چاپی نسخه چاپی

یک امتیاز طلایی ذوب آهن از تاشکند/ قلعه نویی به استقلال رسید

گل دقایق ابتدایی ذوبی ها با گل دقایق پایانی تیم لوکوموتیو پاسخ داده شد تا بازی دو تیم با تساوی به پایان برسد. دیداری که یک امتیاز آن باعث صعود سبزپوشان به مرحله بعدی لیگ قهرمانان شد.

به گزارش ۸دی، شاگردان قلعه نویی در حالی که به تنها یک امتیاز نیاز داشتند تا بتوانند راهی مرحله بعدی لیگ قهرمانان شوند بازی پایانی خود برابر لوکوموتیو را در ازبکستان آغاز کردند. آنها ابتدا با گل زودهنگام خود از حریف پیش افتادند اما در واپسین دقایق بازی بالاخره تسلیم مهاجمان حریف شدند و در نهایت بازی را با تساوی یک بر یک به پایان رساندند.

هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا، سه‌شنبه ۲۸/۰۱/۹۷، ساعت ۱۸:۳۰، ورزشگاه لوکوموتیو تاشکند
داور: کو هیونگ جین کمک ها: یون وانگ یئول، کیم یانگا

کارت زرد:

ولسیانی(۵۱)-رشید مظاهری(۳+۹۰) از ذوب آهن
ماخارادزه(۶۷) از لوکوموتیو

ذوب آهن:

رشید مظاهری
وحید محمدزاده
محمد نژادمهدی
خالد شفیعی
میلاد فخرالدینی
محمد ستاری
گئورگی ولسیانی
حمید بوحمدان
محمدرضا حسینی(۱+۹۰ قاسم حدادی فر)
مرتضی تبریزی(۷۰ بختیار رحمانی)
کی‌روش استنلی
سرمربی: امیر قلعه نویی

لوکوموتیو:

ایگناتی نستروف
کاخی ماخارادزه
اسلام توختاخوجیف
شوخرات موخمدیف
اولگ زوتیف(۶۶ توراپوف)
ایگور یلیچ
سردار میرزائف
سردار رشیدُف
سنجر شاخمدوف
مراد بیکمااف
نیوالدو
سرمربی: آندره میکالف

شرح گل‌ها:

لوکوموتیو ۰ ذوب آهن ۱(دقیقه ۲۵، مرتضی تبریزی): حرکت دیدنی حسینی و پاس فوق العاده او بین مدافعان لوکوموتیو به مرتضی تبریزی رسید و مهاجم فرصت طلب ذوبی ها نیز پس از فرار از کمند مدافعان حریف در موقعیتی تک به تک با ضربه ای دقیق اولین گل را به ثمر رساند.

لوکوموتیو ۱ ذوب آهن ۱(دقیقه ۹۰، توختاخوجیف): حملات پیاپی تیم میزبان بالاخره جواب داد و بازیکنان این تیم موفق شدند از یکی از انبوه حملات خود استفاده کنند و ضربه توختاخوجیف از بالای سر مدافعان ذوب آهنی از زیر تیرک دروازه وارد دروازه ذوبی ها شد.

دقایق حساس:

دقیقه ۷ – مرتضی تبریزی میان مدافعان حریف موفق شد توپ خوبی به دست بیاورد اما با تعلل موفق نشد استفاده لازم را به ببرد.
دقیقه ۸ – اولین حمله خطرناک تیم میزبان در این دقیقه و از روی نقطه کرنر به دست آمد اما ضربه سر مهاجم این تیم از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۸ – شوت محکم و زمینی بازیکن لوکوموتیو با سیو به موقع رشید مظاهری دفع شد.
دقیقه ۹ – ازبک ها که در این دقایق راه دروازه تیم مهمان را در پیش گرفتند موقعیت خوب دیگری را بین مدافعان ذوب به دست آوردند اما شوت خطرناک بازیکن این تیم با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۱۴ – ضربه ایستگاهی لوکوموتیو با فاصله کمی از بالای دروازه ذوبی ها به بیرون رفت.
دقیقه ۱۵ – ارسال زیبای بازیکن حریف در محوطه شش قدم ذوبی ها فرود آمد اما گلر ملی پوش این تیم با واکنشی سریع این توپ را دور کرد.
دقیقه ۱۷ – شوت دیدنی و ناگهانی شاخمدوف مهمترین به صورت کاملا خطرناک و با اختلاف بسیار کم از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۱۸ – خطرناک ترین موقعیت بازی در این دقیقه شکل گرفت و ضربه ایستگاهی محمدرضا حسینی با برخورد به تیرک افقی دروازه موقعیت مناسبی را از دست ذوبی ها گرفت.

دقیقه ۳۰ – باز هم تیم ازبکستانی به دنبال گلزنی بود و پس از عبور از مدافعان ذوب آهن سردار رشیدوف ضربه خود را به سوی دروازه ذوبی ها زد اما مدافع ذوبی این توپ را از دروازه بیرون آورد و پس از آن رشید مظاهری با سرعت عمل بالای خود این خطر را هم از روی دروازه ذوبی ها دور کرد.
دقیقه ۳۱ – شاخمادوف یک شوت خطرناک دیگر برای تیم میزبان در کارنامه خود به ثبت رساند اما این توپ نیز از بالای دروازه ذوبی ها به بیرون رفت.
دقیقه ۳۵ – یک ضربه دیگر برای ازبکها از زاویه بسته موقعیت خطرناکی به وجود آورد اما مظاهری از زاویه بسته این موقعیت را مهار کرد.
دقیقه ۳۸ – تیم میزبان عزم خود را برای به ثمر رساندن گل تساوی جزم کرده است و در این دقیقه بیکمایف با شوتی دیدنی چیزی نمانده بود تا گلزنی کند اما این توپ نیز با خوش شانسی ذوبی ها از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۴۴ – موقعیت خطرناک دیگری برای تیم میزبان در این دقیقه به وجود آمد اما باز هم گلر ملی پوش ذوبی ها توانست با سیوی دیدنی دروازه خود را بسته نگه دارد.

دقیقه ۵۲ – اولین موقعیت خطرناک در نیمه دوم برای ذوبی ها به دست آمد اما شوت محکم حسینی با اختلاف کمی به بیرون رفت.
دقیقه ۵۵ – ازبک ها نیز در این لحظه موقعیت بسیار خوبی به دست آوردند اما شوت محکم زوتیف از کنار دروازه ذوبی ها به بیرون رفت.

دقیقه ۷۷ – ضربه سر مهاجم لوکوموتیو با اختلاف از بالای دروازه رشید مظاهری راهی اوت شد.
دقیقه ۷۹ – فخرالدینی می توانست ارسال خوبی روی دروازه داشته باشد، اما ترجیح بازیکنان ذوب آهن کشاندن بازی به کناره ها و کشتن زمان بازی است.
دقیقه ۸۱ – تیم ذوب آهن با تجمع در یک سوم تیم خودی اجازه حملات زهردار را از بازیکنان تاشکند گرفته است.

بهترین بازیکن:

ذوبی ها در این بازی نیز با استفاده از مثلث کارآمد خود به برتری رسیدند. رشید مظاهری درون دروازه موفق شد ۹۰ دقیقه انبوه حملات حریف ازبک را مهار کند هرچند در آخرین دقیقه بازی دروازه خود را باز شده دید. او با سیوهای به موقع خود بارها از باز شدن دروازه ذوبی ها ممانعت کرد.
محمدرضا حسینی نیز این روزها یکی از بهترین های فوتبال ایران است و در این دیدار نیز هم با پاس دیدنی خود موجبات گلزنی را فراهم کرد و هم بارها با حرکات خود خط دفاعی حریف را به هم ریخت.
مرتضی تبریزی نیز در ادامه روند خوب خود در این بازی نیز توانست از حداقل موقعیت به دست آمده حداکثر استفاده را ببرد و گل مهم تیمش را به ثمر برساند.

اتفاق ویژه:

ذوب آهنی ها برای صعود از این گروه تنها به یک امتیاز نیاز داشتند و در نهایت این اتفاق افتاد تا این تیم به عنوان سومین نماینده ایران راهی مرحله بعدی شود. آنها در مرحله یک هشتم نهایی باید با تیم استقلال روبرو شوند و دو دیدار کاملا ایرانی را برگزار کنند. نکته جالب توجه در این باره اینکه با احتساب برخورد دو تیم ایرانی در مرحله حذفی، قطعا یکی از تیم های حاضر در مرحله یک چهارم نهایی ایرانی خواهد بود.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه