تاریخ انتشار : ۲۴ فروردین ۱۳۹۷-۹:۲۵ ب.ظ
کد خبر : 288831
نسخه چاپی نسخه چاپی

ادعاهای جدید آمریکا علیه دولت سوریه

نماینده آمریکا در سازمان ملل مدعی است که دولت سوریه تاکنون حداقل ۵۰ بار از سلاح‌های شیمیایی در جنگ داخلی این کشور استفاده کرده است.

به گزارش ۸دی به نقل از رویترز، نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل امروز جمعه در سخنانی ادعا کرده است که نیروهای دولتی سوریه در جریان جنگ هفت ساله این کشور بیش از ۵۰ بار از سلاح های شیمیایی استفاده کرده اند.

وی در نشست شورای امنیت سازمان ملل گفت: رئیس جمهور ما هنوز درباره اقدام احتمالی در سوریه تصمیم نگرفته است. ولی اینکه آمریکا و متحدانش باید درباره اقدام در سوریه تصمیم بگیرند، در دفاع و حمایت از اصلی است که همه ما بر سر آن توافق داریم.

هیلی افزود: همه ملت ها و همه انسان ها متضرر خواهند شد اگر ما به بشار اسد اجازه دهیم تا استفاده از تسلیحات شیمیایی را به صورت عادی ادامه دهد.

واسیلی نبنزیا نماینده روسیه در سازمان ملل نیز در نشست شورای امنیت گفت: آمریکا، فرانسه و بریتانیا تنها خواستا سرنگونی دولت بشار اسد و مهار کردن روسیه هستند.

وی در ادامه افزود: ما همچنان شاهد آمادگی های خطرناک نظامی برای یک اقدام غیرقانونی استفاده از زور علیه یک دولت مستقل هستیم، اقدامی که نقض قوانین بین المللی به شمار می رود.


منبع : تسنیم
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه