بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۱۳ فروردین ۱۳۹۳-۱۲:۰۲ ب.ظ
کد خبر : 28406
نسخه چاپی نسخه چاپی
کربلایی در سیاهکل:

زیباکلام چه کاره است که میهمان استاندارگیلان شده؟/ هزینه پیامک میلیاردی روحانی به مردم با کیست؟

زیباکلام از ۲۸ اسفند در گیلان است. وی در خانه ی فرمانداری رشت است و با پذیرایی کامل، رسما میهمان استاندار شده و مدیران استان با ماشین های پلاک دولتی به محل سکونت وی رفت و آمد داشته اند. چگونه از فردی که در دولت هیچکاره است چنین پذیرایی می شود؟

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از  درسیاهکل ، حسن کربلایی دبیر حزب مؤتلفه اسلامی گیلان شب گذشته در مراسم سالگرد شهادت سردار حزب الله گیلان شهید حاج ابوالحسن کریمی در مسجد جامع سیاهکل، با اشاره بر فرمایشات مقام معظم رهبری که امسال را «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» نام گذاری کرده اند اظهار کرد: در رابطه با اقتصاد مقاومتی می بایست مدیران ارشد دولتی ورود کننند و تصمیماتی نیز در مجلس گرفته بشود و مردم نیز برای تحقق آن کمک کنند. اما در رابطه با فرهنگ می بایست کاره به صورت مردمی انجام بشود و به دست مردم صورت بگیرد. مانند جلسات مردمی، حلقات صالحین، سخنرانی، برگزاری مجالس قرآنی، وبلاگ، سایت، خبرگزاری، صدور بیانیه، اطلاعیه و…

 

دلیل پیامک میلیاردی روحانی به مردم چیست؟

وی افزود: پولهای زیادی در کشور هزینه می شود، مثلاً رئیس جمهور یک پیامک برای تبریک عید نوروز به مردم ارسال کرده که هزینه آن بیش از یک میلیارد تومان آن است. اگر این کار انجام نمی شد چه اشکالی داشت؟ اگر جلوی این خرج ها و اسراف ها را بگیریم، آن وقت پول ها در جای بهتری هزینه می شود.

 

زیباکلام چه کاره است که میهمان استاندارگیلان شده؟

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی گیلان تصریح کرد: آقای صادق زیباکلام که حرف های وی در دانشگاه همواره مورد نظر بیگانگان بوده و از آن سوء استفاده کرده اند و هجمه های گوناگون به جمهوری اسلامی داشته اند از ۲۸ اسفندماه ۱۳۹۲ میهمان استاندار گیلان است. وی در خانه ای که مربوط به فرمانداری رشت است و با پذیرایی کامل، رسما میهمان استاندار شده و مدیران استان با ماشین های پلاک دولتی در این ایام به محل سکونت وی رفت و آمدهایی داشته اند. چگونه فردی که در دولت هیچکاره است چنین پذیرایی از وی می شود؟ حال اگر او کاره ای بود که چگونه از او پذیرایی می کردند.

 

کربلایی ابراز کرد: چگونه است که از بیت المال برای او خرج می شود، حال اگر شهید کریمی بود و این ناملایمات را می دید بر سر مدیران و مسئولین این استان فریاد می زد. البته ممکن است که این فریادها هزینه نیز داشته باشد.

 

وی با بیان اینکه  باید خواسته شهید کریمی که احیا امر به معروف و نهی از منکر است را تحقق بخشید، یادآور شد: بنده یک کلمه گفتیم که این آجر و سیمان که شما به کار گرفته اید در این گوشه از شهر رشت، ای کاش که در یک جای دیگر به کار گیری می شد و یا فلان مدرسه بهتر بود که در فلان جا قرار می گرفت. همین یک کلمه حرف موجب شده که سالها بنده را از بسیاری کارها محروم بکنند و می گویند که شما چرا در چنین مسائلی دخالت کرده اید.

 

این فعال سیاسی تصریح کرد: حتی دوستانی که در کنار شهید کریمی بوده اند در زمان حیات وی او را جا می گذاشتند، آنچنان که افرادی که هم اکنون در کنار مقام معظم رهبری هستند، وقتی گلوله های فتنه به سمت ایشان سرازیر می شود جاخالی می دهند و کنار می روند. در فتنه ۸۸ تعدادی از مدعیان جاخالی دادند و کنار رفتند و تیرها مستقیم به شخص مقام معظم رهبری اثابت کرد و اگر رهبری نبود و فتنه را جمع نمی کرد، مشکلاتی برای نظام پدید می آمد.

 

کربلایی با اشاره بر اینکه هنوز نیز عده ای می نشینند و می گویند که در انتخابات ۸۸ رأی ما را ضایع کرده اید و رأی برای موسوی بوده است، گفت: آقای عبدالغفار شجاع رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در گیلان عصر ششم فروردین ماه امسال در جمع گروهی ۱۲ نفره که آنها را شورای راهبردی اصلاح‌طلبان می‌خواند، در مدرسه حکیم نظامی آستارا گفته است که در انتخابات ۸۸ حق ما ضایع شد و انتخابات به سود ما بود و شروع کرد بر علیه نظام و جمهوری اسلامی حجمه کردن، این آقا هم اکنون مشاور نوبخت یکی از مشاوران گیلانی آقای رئیس جمهور است.

 

وی ادامه داد: این آقا که نماینده مردم در این سرزمین بوده، می گوید که مردم تمایل دارند با آمریکا و رژیم صهیونیستی ارتباط داشته باشند، اما بعضی ها در جمهوری اسلامی اجازه نمی دهند که این اتفاق بیافتد! می گید که احمدی نژاد به دلیل اینکه این ارتباط را قطع کرد و در مقابل آنها ایستاده مستحق این است که محاکمه و اعدام بشود.

 

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی گیلان تأکید کرد: وقتی که زمینه برای برای حرف زدن و ادعای بعضی ها فراهم می شود حاضر هستند که کل نظام جمهوری اسلامی را نیز زیر سئوال ببرند.

کربلایی افزود: شخصی مانند سروش که هم اکنون به خارج فراری شده است می گوید که اسلام برای همان ۱۴ قرن پیش است و قرآن نیز ناقص است و در قرآن چیزهایی است که اصلاً نمی بایست باشد. اینها افرادی هستند که زمانی در جمهوری اسلامی ایران مسئولیت داشتند و زمانی میدان به اینها داده می شد و برای نابودی جمهوری اسلامی از تریبون های مقدس این نظام تلاش کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: اگر مدیریت جهادی و آن چیی را که رهبری در رابطه با فرهنگ خواسته است اتفاق بیافتد، بسیاری از این آقایانی که هم اکنون به عنوان مدیران فرهنگی جامعه ما هستند، صلاحیت این کار را ندارند. حتی بعضی از مدیران اجرایی استان نیز صلاحیت این کار را ندارند و نمی توانند.

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی گیلان گفت: مقام معظم رهبری خطاب به رئیس جمهور فرمودند که شما می بایست کسانی را برای جهاد و مقاومت اقتصادی بگمارید که اعتقاد به این کارها داشته باشند، یعنی باید احساس کنند که می بایست جهادی وارد این کارها بشوند.

کلمات کلیدی : ،

۱۳ ديدگاه

 1. HASAN گفت:

  اقای کربلایی تنها بعضی از امروزی ها نیستند که رفتار و منش امثال شهید کریمی را فراموش کردند بلکه دیروز هم شهید کریمی را دیوانه می خواندند و دست اندرکاران قتل او را مدافع بودند متاسفانه انقلابی نماهای رنگ گرفته و جنگ ندیده اوضاع را تنگ می بینند نمی خواهیم مدافع انقلاب و رهبر باشند حداقل در دینشان نفاق نورزند و با مردم رو راست باشند نمیخواهیم منافع خود را بر منافع جامعه ترجیح دهند حداقل ته مونده منافع ملت را چپاول نکنند داستان ابوذر و هدیه خلیفه سوم را بخوانند …..

 2. پویا گفت:

  شما چه کاره هستی که در همه امور دخالت میکنی؟ اگه مردم تفکر تو و دوستان تورو قبول داشتن خب به شماها رای میدادن برادر!

 3. شهروند گفت:

  آقای کربلایی انتقاد حق هرانسان است وایضا پرسشگری بنابراین من از شما میپرسم وقتی رییس دولت قبل که اتفاقا از نظر خط وربط فکری بشما نزدیک بود وبعلت همین نزدیکی شما از او پرسش نمیکردید بیش از ۱۰۰هزار میلیارد تومان از پول این ملت را بعنوان تسهیلات بذل وبخشش میکند و۸۰هزار میلیارد تومان از این تسهیلات وصول نشده وجز مطالبات معوق بانکها است شما چرا در این مورد سکوت کردی ومیکنی؟؟؟چرا ۸ماه پیش چرا پارسال احساس تکلیف نکردی؟این دولت هم اشتباه بسیار داردواتفاقا باید نقدش کرد تا به بیراهه دولت سابق نرود اما سکوت دیروز شما وهیاهوی امروز شما بسیار سوال برانگیز است؟خدای نکرده پای منافع شخصی که در میان نیست؟.ان شاا… که ۸دی شهامت چاپ داشته باشد.

 4. خدابنده گفت:

  با سلام و ضمن تسلیت سالروز شهادت بزرگ بانوی دو عالم محضر آقا امام زمان (عج) . اگه واقعا حرفهای آقای کربلایی درسته پس دستگاههای اطلاعاتی و حفاظتی کجایند و اگه نه . پس چرا جلوی آقای کربلایی را نمی گیرند . درست است هی شعار می دهند ازادی بیان . ولی تشویش اذهان عمومی را با ازادی بیان اشتباه نگیریم . لطفا در این زمینه شفاف سازی و توضیح دهید ؟

 5. حجت گفت:

  آقای کربلایی خود چه کاره اند؟
  آقای کربلایی زملن بریز به پاش های محمود احمدی نژاد در سفر های داخلی و خارجی و… چرا مهر سکوت بر زبان داشتند؟
  پس نتیجه می گیریم ایشان به عدالتی که از آن دم میزنند پایبند نیستند که با تبعیض عمل می کنند

 6. محسن پور گفت:

  خوبه!هنوز مونده تا دست این آدم های باری به هرجهت بیشتر رو بشه.همون کسایی که برای خودشیرینی خردادماه سال قبل زیباکلام رو داخل سالن دانشگاه راه ندادن و شعار مرگ بر ضدولایت فقیه سرمیدادن چی شد که بعد چندماه همون آقایون فرش قرمز پهن کن این بنده خداشدن!!؟؟ برا اینکه تو این استان واقعا کس به کس نیه بره….محسن پور

  • ملک گفت:

   محسن پور عزیز این استان صاحب نداره که. واقعا جمله زیبایی گفتی باید با آب طلا نوشت. منو یاد جمله زیبای فیلسوف انزلی چی انداختی. رشد مطلوبه آینده درخشانه. اگه غیر این بود الان وضع من و تو و این استان این نبود!

 7. ali گفت:

  روزی گذشت پادشهی از گذرگهی
  فریاد شوق بر سر هر کوی و بام خاست

  پرسید زان میانه یکی کودک یتیم
  کاین تابناک چیست که بر تاج پادشاست

  آن یک جواب داد چه دانیم ما که چیست
  دانیم آن‌قدر که متاعی گران‌بهاست

  نزدیک رفت پیرزنی گوژپشت و گفت
  “این اشک دیده‌ی من و خون دل شماست”

  ما را به رخت و چوب شبانی فریفته است
  این گرگ، سال‌هاست که با گله آشناست

  آن پارسا که ده خرد و ملک، رهزن است
  آن پادشا که مال رعیت خورد گداست

  بر قطره‌ی سرشک یتیمان نظاره کن
  تا بنگری که روشنی گوهر از کجاست

  پروین، به کج‌روان سخن از راستی چه سود
  کو آن‌چنان کسی که نرنجد ز حرف راست

 8. علی گفت:

  حاجی کارت با آقای م م تموم شد؟

 9. ایلیا گفت:

  باسلام این آقای کربلایی که من میشناسم اهل معامله نیست که اگه بود الان در مناسب قدرت بود.در دوران احمدی نژاد هم داد زد هم انتقاد کرد چی شد ؟بردنش دادگاه بردنش پای میز قاضی.!!!!آقاییان که اطلاع ندارید بدونید این همون کربلایی هستش.امثال آقایان م م[…] دارن این شهر و چپاول میکنن کک هچیکس نمیگزه متاسفم برای کسانی که سکوت کردند بخاطر منافع شخص خودشون.امیدوارم خدا عاقبت همه مارو ختم به خیر کنه.

 10. حسين گفت:

  سلام ،لطفاً خبرتونو یک بار بخونید که غلط املائی وانشایی نداشته باشه! در ضمن آقای کربلایی حرفهای دیگه ای هم زده که شما خلاصه اش کردید! پست ومقام از قدیم الایام یکی از حربه های بزرگ شیطان بوده و هست و هر کس که در آن قرار گرفت اگه تهذیب نفس نداشته باشه پایش حتماً خواهد لغزید وشیطان به عزت وجلال خدا قسم خورده وشوخی هم با کسی نداردو…….
  خدا عاقبت اونایی که با نام مردم رفتند بالا ودارند نان می خورند به خیر کند……

 11. nima گفت:

  […] مواضعتان نیز مانند مطالبتان نشانه بی سوادی و بی بصیرتی می باشد، امیدوارم خداوند متعال اصلاحتان نماید.

 12. .... گفت:

  این اقای کربلایی ی خاصیت جالبی داره اونم اینه ک باهرکی اظهار مخالفت میکنه اون طرف در نزد مردم محبوب تر میشه…

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه