تاریخ انتشار : ۱۶ دی ۱۳۹۵-۱:۴۱ ب.ظ
کد خبر : 173270
نسخه چاپی نسخه چاپی
محمدحسین قربانی:

دفاع نماینده آستانه از عقیم‌سازی زنان کارتن خواب / باید انسان سالم تحویل جامعه داده شود!

نماینده مجلس گفت: برای این اقدام باید مراحل قانونی طی شده و البته برای عملیاتی کردن آن از نظریه کارشناسان و حتی مراجع نیز بهره گرفت.

به گزارش ۸دی، محمدحسین قربانی، درباره اظهارات مطرح شده در مورد عقیم‌سازی زنان کارتن خواب، افزود: امروز تلاش در تمام دنیا بر این است که انسان سالم تحویل جامعه داده شود زیرا محوریت توسعه جامعه انسان سالم است و همه تلاش‌ها بر آن است تا از تولد نوزاد مبتلا به بیماری غیرقابل درمان جلوگیری کنیم.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در بحث کارتن خواب‌ها باید گفت که به علت نبود ملزومات بهداشتی یا عدم آزمایش های کافی و اطلاع نداشتن برخی از این افراد از ابتلا به بیماری هایی نظیر اچ آی وی مثبت، ممکن است با تولد نوزاد، در آینده متحمل هزینه های سنگینی شویم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: تولد نوزاد مبتلا به معلولیت و بیماری های مختلف همچون اچ آی وی، هزینه های جامعه و سلامت نسل های آینده را تهدید کند؛ اگرچه کرامت انسانی باید مورد توجه قرار گیرد اما نباید از این نکته غافل شد که ممکن است در آینده، کشور متحمل مشکلات عدیده ای شود لذا باید در نخستین گام این افراد را شناسایی کنیم و برخی از افرادی که قادر به کنترل و قرار گرفتن در هیچ گونه چارچوب بهداشتی نیستند را در مسیر مسایل پیشگیرانه باروری قرار دهیم.

وی یادآور شد: در این میان می توان از راهکارهایی مانند عقیم سازی زنان کارتن خواب یا کنترل باروری آنها استفاده کرد که البته باید مراحل قانونی آن طی شود از سوی دیگر برای عملیاتی شدن چنین راهکاری باید از نظریه کارشناسان و حتی مراجع نیز بهره گرفت تا در این زمینه به دولت کمک کنیم.

قربانی تاکید کرد: هزینه های اجتماعی در آینده با تولد نوزادان دارای معلولیت و بیماری‌های غیرقابل درمان بسیار افزایش می‌یابد در حالی که بر اساس مطالعات انجام شده، عقیم سازی زنان کارتن خواب در بسیاری از کشورها حتی کشورهای در حال توسعه نیز صورت گرفته است.

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، درباره برخی پیشنهادات مبنی بر اینکه باید عقیم سازی زنان کارتن خواب به گونه ای باشد که در صورت تمایل آنها، عقیم سازی انجام شود، ادامه داد: بستر این اقدام از لحاظ قانونی فراهم شده به گونه‌ای که این افراد می توانند در صورت تمایل با مجوز رسمی دست به عقیم سازی بزند.

انتهای پیام/


منبع : خانه ملت
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه