تاریخ انتشار : ۲۵ آذر ۱۳۹۲-۱۰:۲۶ ق.ظ
کد خبر : 14726
نسخه چاپی نسخه چاپی
پس از وضع تحریمهای جدید؛

ظریف به جای آمریکا منتقدان داخلی را به باد انتقاد گرفت

ظریف تنها با نوشتن چند سطر در صفحه فیس‌بوک خود به اقدام آمریکایی‌ها پرداخت و آن را نامناسب دانست اما به‌جای اعتراض به رویکرد خصمانه واشنگتن، منتقدان داخلی را به باد انتقاد گرفت و توضیح نداد که چرا جای متهم و شاکی را عوض کرده است!

به گزارش ۸دی نیوز، کیهان نوشت:

پنج‌شنبه هفته گذشته بود که وزارت خزانه‌داری آمریکا ۱۷ شرکت را به بهانه تلاش برای دور زدن تحریم‌های ایران در فهرست سیاه تحریم‌ها قرار داد. با این تحریم‌های ضد ایرانی بار دیگر دست آمریکا رو شد و مشخص گردید طرف مذاکره کمترین زمینه‌ای برای اعتماد ندارد.
مقارن با این فضا که حاکی از آن است که نمی‌توان به آمریکایی‌ها اعتماد کرد؛ حداقل انتظار این بود که دستگاه سیاست خارجی کشورمان واکنش مناسبی نسبت به تحریم‌های جدید ضد ایرانی نشان می‌داد.
این انتظار از سوی مردم و رسانه‌های اصولگرا به درازا کشید و حتی روز پس از تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران، این‌بار کنگره در حرکتی باج‌خواهانه طرحی را به میان کشید که بر اساس آن برخی نمایندگان آمریکایی به دنبال تغییر مفاد توافقنامه هسته‌ای ژنو هستند.
اما به هر حال پس از سه روز از تحریم‌های اخیر آمریکا بر ضد کشورمان، وزیر امور خارجه نسبت به این اقدام پرسش‌برانگیز حریف واکنش نشان داد.
البته محمدجواد ظریف نه در جمع خبرنگاران حاضر شد و نه بصورت رسمی به این مسئله واکنش نشان داد.
ظریف تنها با نوشتن چند سطر در صفحه فیس‌بوک خود به اقدام آمریکایی‌ها پرداخت و آن را نامناسب دانست اما به‌جای اعتراض به رویکرد خصمانه واشنگتن، منتقدان داخلی را به باد انتقاد گرفت و توضیح نداد که چرا جای متهم و شاکی را عوض کرده است!
ظریف در صفحه فیس بوک خود که معلوم نیست با کدام توجیه به تریبون رسمی! وزارت خارجه تبدیل شده است ، نوشت: در چند روز گذشته اقدامات نامناسبی از سوی آمریکایی‌ها صورت گرفت که ما به شکل مقتضی و با در نظر گرفتن همه جوانب امر به آن پاسخ دادیم و توضیح نداد ، این چه پاسخی بوده است که باید از نگاه مردم پنهان بماند؟!

کلمات کلیدی : ،

يک ديدگاه

  1. پویا گفت:

    چرا شما از این توافق میسوزید؟! خوبه جلیلی شما ۴ سال مسئول پرونده هسته ای بود و دیدیم که هیچ کار مثبتی نکرد. فقط پرونده هسته ای رو از آژانس برد به شورای امنیت و هر روز یک تحریم جدید به این کشور تحمیل کرد. نکنه به همین زودی افزایش افسار گسیخته قیمتها و تورم رو در دولت قبل فراموش کردید؟! برادرای ۸ دی خواهش میکنم برای یکبار هم که شده به رای اکثریت ملت احترام بذارید و در برابر خواسته های نفسانی خودتون سکوت کنید. هرچند بعید می دونم شما طاقت این کار رو داشته باشید!!!

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه