تاریخ انتشار : ۱۸ شهریور ۱۳۹۴-۹:۴۹ ق.ظ
کد خبر : 87926
نسخه چاپی نسخه چاپی
ندیمی مطرح کرد:

بزودی مجلس در خصوص ساماندهی فعالیت در فضای مجازی ورود می کند

ندیمی گفت: طرح ساماندهی فعالیت در فضای مجازی پس از آغاز بکار مجلس به صورت فوریت دردستور کار قرار می گیرد و از مسئولین این حوزه می خواهیم با جدیدت و دوری از موازی کاری در شفافیت فضای مجازی تلاش کنند.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از رصد رودسر، ابوذرندیمی فضای مجازی را دارای حوزه تهدید و به صورت متقابل دارای فرصت دانست، افزود: این فضا در کشور دارای متولی مشخصی نبوده و این عاملی برای عدم پاسخگویی مسئولین مرتبط با این حوزه است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: باید در ارتباط با مدیریت فضای مجازی و صدور مجوز فعالیت در این عرصه نا محدود پر مخاطب با برنامه و استفاده از تجربیات گذشته عمل کنیم .

وی با تاکید براینکه بنده یک طرح در خصوص ساماندهی فضای مجازی به صورت فوریت در اختیار مجلس قرار داده ام، اضافه کرد: این طرح پس از آغاز بکار مجلس به صورت فوریت دردستور کار قرار می گیرد و از مسئولین این حوزه می خواهیم با جدیدت و دوری از موازی کاری در ساماندهی فضای مجازی تلاش کنند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل درمجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مکانیزم صدور مجوز و آغاز فعالیت در فضای مجازی کشورمان به صورت شفاف مشخص نیست و متخلفین از این عامل استفاده کرده و با نشر مطالب غیر اخلاقی و مطرح کردن نظرات جناحی بدون قبول تبعات باعث نا امن شدن این فضا شده اند.

وی با اشاره به وجود قانون در خصوص فعالیت اشخاص حقیقی و حقوقی در فضای مجازی گفت: گستردگی و وجود تعداد مخاطب های زیاد در فضای مجازی می طلبد این قانون به روز و با توجه به شرایط بومی کشورمان بیشتر شفاف تر شود.

ندیمی اظهار کرد: مسئولین فرهنگی کشور اگر با برنامه ریزی درست در راستای تبیین و نشر آرمان های انقلاب از فضای مجازی استفاده کنند می توانیم با کمترین هزینه بیشترین بهره را داشته باشیم . دشمن با ایجاد نرم افزار های اجتماعی توانسته خاکریزهای زیادی را در حوزه فرهنگ فتح کند و اگر نتوانیم عملکرد مطلوبی را انجام دهیم مشکلات ناشی از آن کشور را تهدید می کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: عملکرد مسئولین فرهنگی کشور در حوزه مدیریت و رصد فضای مجازی قابل دفاع نبوده و البته کار در این حوزه مستلزم  بودجه و نیروی انسانی خلاق بوده که این امر نیازمند برنامه ای بلند مدت است.

کلمات کلیدی :
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه