بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۱۷ مهر ۱۳۹۲-۱۰:۵۰ ق.ظ
کد خبر : 6380
نسخه چاپی نسخه چاپی
مدیرکل فنی و حرفه ای گیلان:

۹۵۶ نفر زندانی در گیلان از آموزش های مهارتی بهره مند شدند

مدیرکل فنی و حرفه ای گیلان گفت: در شش ماهه نخست امسال ۹۵۶ نفر از زندانی های گیلان در قالب ۲۴۳ هزار و ۸۷۰ نفرساعت از آموزش های مهارتی بهره مند شدند.

به گزارش ۸دی نیوز، رسول شمشادی عصر سه شنبه در جمع مدیران استان افزود: آموزش در زندان ها با توجه به نقش سازنده ای که در روحیه، خودباوری، اصلاح، تربیت، ایجاد اشتغال و تامین معاش آینده مددجویان دارد منجر به بازگشت موثرآنان به جامعه و موجب تقویت شخصیت و منزلت اجتماعی آنان نیز می شود.

وی همچنین با اعلام اینکه این آموزش ها هرساله مورد توجه و اهتمام هر دو اداره کل فنی و حرفه ای و زندان ها قرار می گیرد، اظهارداشت: در همین راستا در سال جاری با تعداد ۱۲ زندان در سطح  استان همکاری لازم انجام شده است.

مدیرکل فنی و حرفه ای گیلان در ادامه به نقش رسانه ها در فرهنگ سازی مهارت آموزی اشاره کرد  و گفت: با فرهنگ سازی در رابطه با اهمیت مهارت آموزی می توان موجب جذب جوانان، جلب اعتماد و در نهایت مراجعه آنان به فنی و حرفه ای برای کسب مهارت شد.

وی همچنین با بیان اینکه آموزش های فنی و حرفه ای راهی برای رفع معضل بیکاری جوانان است، افزود: گسترش مهارت آموزی اقدامی موثر برای اشتغال زایی است.

شمشادی در ادامه با تاکید بر ضرورت فراگیری جوانان به آموزش های فنی و حرفه ای یادآورشد: با فرهنگ سازی جوانان را باید به سمت کسب مهارت هدایت کرد./ مهر

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه