تاریخ انتشار : ۲ مرداد ۱۳۹۳-۱۲:۴۸ ب.ظ
کد خبر : 41789
نسخه چاپی نسخه چاپی
دبیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی

جدیدترین جمعیت کشور تا پایان خرداد۹۳ اعلام شد

دبیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی جدیدترین جمعیت کشور تا پایان خرداد۹۳ را اعلام کرد.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل، علی اکبر محزون با بیان اینکه جمعیت کشور تا پایان خرداد سال جاری ۷۷.۷۶۹.۵۹۱ نفر است گفت: در سه ماهه اول سال ۱۳۹۳ تعداد ۳۵۸۳۲۵ واقعه ولادت به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵ درصد افزایش داشته است.
وی افزود: تعداد ولادت ثبت شده شهری برابر با ۲۹۱۴۶۲ رویداد و تعداد ولادت روستایی آن برابر با ۶۶۸۶۳ رویداد می باشد یعنی به طور متوسط در مقابل هر ولادت روستایی، ۳.۳۵ ولادت شهری به ثبت رسیده است.

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت در خصوص واقعه فوت در همین مدت گفت: تعداد ۹۰۱۰۵ واقعه فوت به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل هیچگونه تغییری نداشته است.

محزون تصریح کرد: تعداد فوت ثبت شده در مناطق شهری در سه ماهه اول سال ۱۳۹۳ برابر با ۶۷۲۷۶ رویداد و در مناطق روستایی برابر با ۲۲۸۲۹ رویداد بوده است.

وی با بیان اینکه در سه ماهه اوم سالجاری تعداد ۱۷۳۹۰۳ واقعه ازدواج به ثبت رسیده است و نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰.۳ درصد افزایش داشته است افزود: بیش‌ترین ترکیب ازدواج ثبت شده ، مربوط به ترکیب سنی مردان گروه سنی ۲۴-۲۰ ساله با زنان ۱۹-۱۵ ساله بوده که تعداد آن برابر با ۲۷۹۱۱ واقعه است.

محزون تصریح کرد: در این مدت بیش‌ترین ترکیب طلاق ثبت شده ، مربوط به ترکیب سنی مردان ۲۹-۲۵ ساله است با زنان ۲۴-۲۰ ساله بوده که تعداد آن برابر با ۳۶۲۲ واقعه است.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه