تاریخ انتشار : ۱۲ تیر ۱۳۹۳-۱۰:۳۶ ق.ظ
کد خبر : 39155
نسخه چاپی نسخه چاپی
حاجی‌ پور عنوان کرد:

شورای اسلامی شهرستان رشت خاک می خورد

رئیس شورای اسلامی شهرستان رشت، گفت: شورای اسلامی شهرستان رشت با برخورداری از قانون تعریف شده برای شورا ها در قانون اساسی و مجلس شورای اسلامی، خاک می خورد.

hajipurبه گزارش ۸دی نیوز، اسماعیل حاجی پور در گفتوگو با خبرنگار «دیار باران»، در مورد جایگاه شورای اسلامی شهرستان در رشت، اظهار کرد: شورای اسلامی شهرستان با فعالیت در چارچوب قانون هنوز حضورش در مدیریت شهری شهرستان ملموس نیست.

1857

وی با تاکید بر اینکه مردم شناختی از شورای شهرستان ندارند، تصریح کرد: شورای شهرستان متشکل از نمایندگان شورای اسلامی شهرستان ها است و رشت به خاطر برخورداری از جمعیتی بیش از ۵۰۰ هزار نفر در این شورا دو نماینده دارد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان رشت با معرفی شورای اسلامی شهرستان به عنوان یک دستگاه اجرایی نظارت بر عملکرد همه نهاد ها را وظیفه این تشکل مردمی دانست و اضافه کرد: شورای اسلامی شهرستان مقابل دستگاه های اجرایی قرار نگرفته است بلکه در کنار آنها می توانیم خیلی از کمبود های نهاد ها را برطرف کنیم.

وی در ادامه این مطلب افزود: شورای اسلامی شهرستان به عنوان یک نهاد اجرایی و نظارتی در جریان کم آبی کمک حال شرکت آب منطقه ای و بخشداری ها بوده  وآمادگی کمک به نهاد های مختلف را دارد.

حاجی پور با اشاره به تمرکز یک سوم جمعیت استان گیلان در شهرستان رشت، از اعمال نظارت شورای اسلامی شهرستان بر روی پروژه های عمرانی با اعتبارات ملی در راه توسعه گیلان خبر داد و ابراز کرد: شورا در زمینه های عمرانی و غیره خود را حامی نهاد ها و ارگان های مختلف خدمت رسان در منطقه می داند.

دستگاه های سیاسی رشت بر روی شوراها حساب ویژه ای باز کرده اند

رئیس شورای اسلامی شهرستان رشت با توجه به جایگاه شورای اسلامی در قانون اساسی و نگاه ویژه مجلس شورای اسلامی به این نهاد مردمی، در پاسخ به این سئوال که آیا جایگاه شورا در مدیریت شهرستان حفظ شده است، گفت: دستگاه های سیاسی استان در بسیاری ازتصمیم گیری ها  بروی شورا ها حساب ویژه ای را باز کرده اند.

حاجی پور انقلاب اسلامی را حکومتی مقتدر و مردمی دانست و تصریح کرد: بخشی از سیاست های نظام جمهوری اسلامی ایران به دست مردم سپرده شده است و به همین خاطر بر اساس مفادی مانند اصل ۱۰۰ و ۱۰۶در قانون اساسی وظایفی برای شوراها پیش بینی شده است.

رئیس شورای اسلامی شهرستان رشت با بیان اینکه در سال ۷۷ اولین انتخابات شورا ها برگزار شد و شروع به کار این نهاد مردمی سال ۷۸ بوده است، اضافه کرد:  برخی از ارگان ها هنوز این موضوع را نپذیرفته اند و هنوز شوراها را باورنکرده اند و به مرور زمان وضعیت بهتر شده است.

حاجی پور در پایان خاطر نشان کرد: هدف از فعالیت و نظارت بر دستگاه های مختلف پاسخ مثبت به اعتماد مردم به شورا است و باید در خدمت مردم باشیم و در جهت اهداف مقدس  نظام جمهوری اسلامی قدم برداریم تا بتوانیم خدمات خوبی را در چارچوب قانون اساسی ارائه دهیم.

کلمات کلیدی : ، ، ،

يک ديدگاه

  1. جام جهانی برزیل وسایه ساری برای جنایات اسراییل وداعش

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه