تاریخ انتشار : ۹ تیر ۱۳۹۳-۱۰:۵۳ ق.ظ
کد خبر : 38842
نسخه چاپی نسخه چاپی
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان:

تربیت تعطیل شدنی نیست/ اوقات فراغت رسالت اصلی آموزش و پرورش

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه تربیت هیچگاه تعطیل شدنی نیست، گفت:اوقات فراغت رسالت اصلی آموزش و پرورش است.

به گزارش ۸دی نیوز، مهدی حاجتی، مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به برنامه‌های این سازمان در غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان به خبرنگارخبرگزاری شبستان از گیلان گفت: اوقات فراغت رسالت اصلی آموزش و پرورش است.
وی”هر دانش آموز یک مهارت ” را شعار پایگاه‌های تابستانی امسال دانست و افزود: با توجه به این شعار ضرورت دارد تا فعالیت‌ها تحت نظر معلمان و مربیان متخصص انجام شود بطوریکه در پایان فصل تابستان هر دانش آموز مهارتی کاربردی در زتدگی آموخته باشد.
حاجتی، اجرای این برنامه‌ها را در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در راستای مقابله با جنگ نرم و تهاجم فرهنگی دشمن دانست و اظهارکرد: این مهم موجب مسئولیت ‌پذیری و توسعه یادگیری از مدرسه به خانواده و یا جامعه می‌شود.
وی با بیان اینکه تربیت هیچگاه تعطیل شدنی نیست، تصریح کرد: خانواده‌ها باید از آموزش و پرورش جهت غنی سازی اوقات فراغت مطالبه داشته باشند ما نیز از خانواده ها درخواست داریم که فرزندانشان را به سمت این کلاس‌ها هدایت کنند تا استعدادها تجلی پیدا کند.
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به اینکه خوشبختانه بیش از ۲۵ دستگاه خود را متولی پرکردن اوقات فراغت دانش آموزان در فصل تابستان می‌دانند، اذعان کرد: با هماهنگی استانداری همه این فعالیت‌ها در آموزش و پرورش استان تجمیع شده تا از موازی کاری پرهیز شود.

 

وی از ایجاد ۷۵ پایگاه ثبت نام اوقات فراغت دانش آموزان در سراسر استان خبر داد و گفت: اجرای فعالیت‌های تابستانی یک مطالبه جدی از زندگی اقتصادی و اجتماعی دانش آموزن و اولیاست.

 

حاجتی با توجه به پایان امتحانات دانش آموزان و شروع ایام فراغت از تحصیل آنان گفت: ماموریت در ایام تابستان مخصوصا در حوزه پرورشی بسیار دشوار است و ما باید برنامه جامع و کاملی در این زمینه داشته باشیم.
وی با بیان اینکه ما به دنبال یک ملجاء و پناهگاه واقعی در جهت استغنای فرهنگی، علمی و آموزشی دانش آموزان هستیم اذعان کرد: در فرصت تابستان لزوما همه باید پیگیر مطالبات بچه‌ها باشیم و در بخشای مختلف فضا برای حضور دانش آموزان در محیط‌های آموزشی فراهم باشد.
حاجتی با اشاره به تفاوت فاحش هزینه های مراکز دولتی نسب مراکز غیر دولتی در بحث کلاس‌های غنی سازی اوقات فراغت از کیفی سازی این کلاسها خبرداد و عامل اصلی استقبال گسترده از مراکز غیردولتی نسبت به مراکز دولتی را علی رقم عدم وجود امکانات کمی و کیفی، مدیریت عنوان کرد.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه