تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۳۹۳-۸:۵۷ ب.ظ
کد خبر : 37404
نسخه چاپی نسخه چاپی
فر ماندار رشت:

برای شکل دهی به ساختار فضایی رشت، باید به سند توسعه شهری پرداخته شود

فر ماندار رشت به ضرورت شکل دهی ساختار فضایی شهر رشت متناسب با فضای شهر تاکید کرد وگفت: برای این امر باید به سند توسعه شهری پرداخته شود.

به گزارش ۸دی نیوز، فر ماندار رشت به ضرورت شکل دهی ساختار فضایی شهر رشت متناسب با فضای شهر تاکید کرد وگفت: برای این امر باید به سند توسعه شهری پرداخته شود.
عیسی مهدوی در نخستین اجلاس روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها وچهل وششمین اجلاس شوراهای مراکز استان ها، با بیان اینکه، گیلان به لحاظ شهر نشینی، شرایط خاصی دارد، اظهارکرد: درگیلان، ۱۰ شهر با جمعیت بالای ۵۰ هزار نفر داریم، که می توان درآنها، به موضوعات شهری پرداخت.
وی با اشاره به اینکه، سایر شهرهای گیلان زیر ۲۰ هزار نفر هستند، اعلام کرد: رشت با روند جمعیتی وبا فشردگی ۶۰۰ نفر در کیلومتر مربع، از کارکرد شهری برخوردار است.
فرماندار رشت، تعادل جمعیتی در رشت را به ریخته عنوان کرد و افزود: ۴۰ درصد شهر رشت جلگه ای است، اما ۸۰ درصد جمعیت آن در زمین های جلگه ای زندگی می کنند.

 
مهدوی مشکلات پسماند به دلیل فشردگی جمعیت و کمبود سطوح عرضی، حمل ونقل درون شهری و ساختار فضایی شهر را از معضلاتی عنوان کرد که باید به آنها توجه شود.
وی به ضرورت شکل دهی ساختار فضایی شهر رشت متناسب با فضای شهر تاکید کرد وگفت: برای این امر باید به سند توسعه شهری پرداخته شود.
فرمانداررشت به مسافرتهای زیاد در رشت وشکل گیری حاشیه شهر اشاره و تصریح کرد: به دلیل نوع ساختاری که بر رشت حاکم است، نیازبه وسایل نقلیه شخصی زیاد احساس می شود.

 

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه