تاریخ انتشار : ۱۲ خرداد ۱۳۹۳-۱۲:۵۳ ب.ظ
کد خبر : 35855
نسخه چاپی نسخه چاپی
علوی در بازدید از 8دی نیوز:

نگاه فرهنگی و مذهبی به بدنه شهرداری رشت تزریق می کنیم/دغدغه ۸دی نیوز رفع مشکلات مردم است

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای رشت با بیان اینکه پایگاه خبری ۸ دی نیوز را یک پایگاه ارزشی با دغدغه فرهنگی می بینم گفت: مدیران گاهی آنقدر دغدغه دارند که برخی از مسائل از دید و ذهن آنها دور می ماند.

سید امیر حسین علوی در بازدید از دفتر تحریریه پایگاه خبری تحلیلی ۸دی نیوز با اشاره به اینکه شما با دغدغه های فرهنگی در استان فعالیت می کنید اظهار کرد: گیلان با پیشینه ای تاریخی فرهنگی متفاوت با سایر استان ها است و در تهیه اخبار باید این هویت فرهنگی تاریخی استان مدنظر باشد.

باید در حوزه گردشگری و جوانان رسالت شهرداری زنده شود

وی با بیان اینکه شورای اسلای شهر رشت بر این باور است که نباید انجام فعالیت های فرهنگی به سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری محدود شود افزود: باید در حوزه فرهنگی گردشگری و توجه به امور جوانان رسالت شهرداری زنده شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه با تاکید بر اینکه نباید با این نگاه که سازمان میراث فرهنگی و گردشگری متولی امور گردشگری است زیر بار فعالیت ها شانه خالی کرد تصریح کرد: شهرداری باید در همه امور نقش محوری و بازوی توانمند فرهنگی را بر عهده گیرد.

با جمع شدن سازمان های فرهنگی دور هم کار میدانی در حوزه فرهنگ انجام شود

علوی با اشاره به شهر تاریخی مذهبی کاشان خاطر نشان کرد: بوی فرهنگ و مذهب از سر و روی این شهر می بارد باید صدا و سیما، تبلیغات اسلامی و …. همه نهادهای دست اندر کار فرهنگ در گیلان دور هم جمع شوند و کار میدانی در حوزه های فرهنگی را انجام دهند.

رسانه ها باید مسائل را به مسئولان گوشزد کنند

وی در ادامه با اشاره به آسیب هایی که رسانه های ارزشی در انعکاس بی طرفانه اخبار دیده اند اظهار کرد: خبرنگاران در این رسانه ها با دغدغه های مذهبی کار می کنند.

وی گفت: اینکه رسانه ها برخی از مسائل را تذکر می دهند و حساسیت ایجاد کنند بسیار خوب است چراکه مدیران گاهی آنقدر دغدغه دارند که برخی از مسائل از دید و ذهن آنها دور می ماند.

alavi00002

باید از ۸دی در گیلان یک برند ساخته شود

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر رشت با تاکید بر اینکه پایگاه خبری تحلیلی ۸ دی نیوز با انتخاب این نام بر همگان ثابت کرد که تفکرش در چه راستایی حرکت می کند، افزود: باید از نام ۸دی در استان برند ساخته شود چراکه این روز، یک اتفاق ماندگار در تاریخ ایران است.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای رشت با تاکید بر اینکه امروز گروهی معتقدند که وقایع ۸۸ را فتنه نگویند اظهار کرد: ما ابایی از این کار نداریم چون نگاه مقام معظم رهبری برای ما خط مشی است.

وی با اشاره به کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی رشت اظهار کرد: هماهنگی بسیار خوبی در این کمیسیون وجود دارد و نگاه فرهنگی مذهبی را به بدنه شهرداری تزریق می کند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر رشت با تاکید بر اینکه کار فرهنگی کاری عمقی و زیر بنایی است گفت: بنابراین عزم ملی و مدیریت جهادی را می طلبد.

علوی با بیان اینکه برنامه و بودجه کاری ساختاری است و من امیدوار بودم در طول یکسال شهرداری به سر و سامان برسد گفت: امروز ۳۰ درصد موفق بودم و نا امید نیستم و فشار کار را بالا خواهم برد.

دربعد اجتماعی فرهنگی سیاسی در شهرداری اتفاقات جدیدی روی می دهد

وی با تاکید بر اینکه علوی چهره محبوب شهر بود ولی چون می خواهم حرف حق را بزنم ممکن است از محبوبیتم کاسته شود اظهار کرد: امیدوارم از بعد اجتماعی فرهنگی سیاسی در شهرداری اتفاقات جدیدی رخ دهد.

رئیس کمیسیون برنامه و بوجه با بیان اینکه مدیرانی که شجاعت لازم برای دفاع از تصمیمات مهم شهر را ندارند نمی توانند پشت دیوار شورا قائم شوند تصریح کرد: مدیریت یاید بدنه را با خود هماهنگ کند.

علوی خاطرنشان کرد: من برحسب مسئولیتی سنگینی که در شورا دارم بر اجرای دقیق بودجه پا فشاری می کنم.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای رشت در ادامه با اشاره به هیات های مذهبی فرهنگی اظهار کرد: ناملایمات انسجام بین هیات های را ضعیف می کند.

وی افزود: در شورا به برای هیات ها و کانون ها فراخوان دادایم و در بسیاری از کارهایی که انجام می دهند در کنار آنها هستیم.

وی با تاکید بر اینکه کارفرهنگی زمانی جواب می دهد که از صرف برپایی مراسم خارج شویم تصریح کرد: شورا هر چه در توان دارد برای ورزش هیات ها و جوانان هزینه می کند و این اعتقاد تمام اعضای شورااست اما باید توجه شود که مشکلات فرهنگی در شهر زیاد است و منابع ما پوشش نیازها را نمی دهد.

باید از مدیری که دغدغه جوانان را دارد حمایت کرد

وی با اشاره به مدیریت اداره کل ورزش و جوانان گیلان گفت: باید از مدیری که دغدغه جوانان را دارد حمایت کرد که بستر سازی مناسب انجام شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی رشت با بیان اینکه مردم را باید در فضاهای عملیاتی در گیر کنیم افزود: هیات های مذهبی باید به عمق و معنا بیشتر بپردازند.

وی با تاکید بر اینکه باید حوزه فرهنگ بُلد و پر رنگ شود گفت: در حوزه مدیریت شهری توجه به امور فرهنگی دغدغه شورااست.

رسانه ها نباید برای بالا بردن آمار بازدید دست به تخریب شورا بزنند

علوی در ادامه خطاب به رسانه ها اظهار کرد: یک توصیه و خواهش دارم که در یک نظام اسلامی کار می کنیم که ارکان آن خدمت به مردم است بنابراین شورای شهر را تخریب نکنیم این امر موجب بدبینی مردم به نظام می شود.

رئیس کمیسیون و برنامه و بوجه با بیان اینکه برخی از مشکلات درون خانوادگی است و با یک تذکر حل می شود خاطرنشان کرد: رسانه ای کردن بعضی از امور را در شهری که مردم ناملایمات را چشیده اند نگاه مردم را خراب می کند و برای استان آسیب می شود و مرکز و دیگر استان ها می گویند این استان همیشه اینطور است.

علوی رسانه ای را که تنها برای جلب مخاطب کار می کند را مورد انتقاد قرارداد و در ادامه با تاکید بر اینکه اخبار رسانه ها باید در جهت ارتقا کیفیت فعالیت های مسئولان باشد اظهار کرد: الان زمان کار است و از فشارها باید خروجی بگیریم.

alavi00001

علوی با تاکید بر اینکه ما نیز به عنوان نماینده های مردم به مسئولان تذکر می دهیم گفت: آنجا که حرف زدن تاثیر ندارد و آثاری از خود به شکل مکتوب باقی می گذاریم که نتوانند از زیرش در روند گاهی نامه هایی می نویسیم که مسئولان حواسشان را جمع کنند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شهر داری با اشاره به مشکلات فرهنگی بزرگترین آسیب فرهنگی را ماهواره عنوان کرد و افزود: این مشکل با نگاه قهری حل نمی شود و متولیان فرهنگ باید برای آن پاد زهر داشته باشند.

علوی واکسینه کردن جامعه را مورد تاکید قرارداد و خاطرنشان کرد: متاسفانه متولیان فرهنگ در این زمینه خوب عمل نکرده اند.

پایگاه خبری تحیلی ۸ دی نیوز دغدغه نیازهای مردم را دارد

وی با بیان اینکه من پایگاه خبری ۸ دی نیوز را یک پایگاه ارزشی با دغدغه فرهنگی می بینم اظهار کرد: این پایگاه خبری دغدغه نیازهای مردم را دارد و در جهت رفع مشکلات این مردم تلاش می کند.

وی افزود: برند ۸ دی باید برای گیلان حفظ شود چراکه هویت تاریخی گیلان است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی رشت با اشاره به مدیریت جهادی تصریحکرد: مدیران ما باید دل و جرات این را داشته باشند که چارچوب ها را بشکنند و تفکر بسیجی و جهادی را در کار پیاده کنند.

مدیریت جهادی تفکر شیعه است

وی با بیان اینکه مدیریت جهادی تفکر شیعه و راه امام حسین (ع) است افزود: ما در طول تاریخ نشان دادیم که آسیب پذیر نیستیم و اگر آسیب هم ببینیم از بین رفتنی نیستیم.

علوی مدیریت جهادی را متعلق یه فرهنگ شیعیان دانست و افزود: در حوزه اقتصادی مدیران ما باید جهادی عمل کنند و اقتصاد مردم را بهبود بخشند که اوضاع اقتصادی برای مردم امروز سخت است.

۲ ديدگاه

 1. a.r گفت:

  یا سلام چهره محبوب شهرداری نه شهر

 2. احمد گفت:

  با تشکر از مصاحبه خوبتون

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه