تاریخ انتشار : ۲۷ شهریور ۱۳۹۷-۶:۰۷ ق.ظ
کد خبر : 328673
نسخه چاپی نسخه چاپی

ایجاد ۸ پایگاه استعدادیابی بسکتبال در کشور

رئیس فدراسیون بسکتبال ایران با تاکید بر اینکه در آموزش مربیان بسکتبال در کشور مشکل داریم، گفت: آموزش مربیان را با جدیت بیشتر و با تغییرات اساسی دنبال می کنیم. یک مربی خوب می تواند بازیکن خوب را پرورش دهد.

به گزارش۸دی،رامین طباطبایی در مجمع انتخاباتی ریاست هیئت بسکتبال استان گلستان، اظهار کرد: در سالهای اخیر بسکتبال ما پیشرفت های خوبی داشته اما این کافی نیست و ما باید فرارتر از آسیا کار کنیم و سطح خود را به اروپا برسانیم.

وی افزود: هر زمان که تیم ما یا یک تیم از آسیا در مسابقات جهانی یا المپیک حاضر شد، نتایج خوبی بدست نیاورد و این امر نشان می دهد که باید روش کارمان را عوض کنیم و بتوانیم خود را به کشورهای اروپایی نزدیک کنیم.

طباطبایی با تاکید بر افزایش مهارت های فردی بازیکنان، خاطرنشان کرد: تنها ۱۰ تا ۲۰ درصد بازیکنان در رده های سنی تیم ملی به تیم ملی بزرگسالان راه پیدا می کنند که نشان می دهد در انتخاب بازیکنان پایه خوب عمل نکردیم.

رئیس فدراسیون بسکتبال با بیان اینکه دنیا امروز به سمت تکنیک های فردی رفته است، تصریح کرد: بسکتبال سه نفره در این بخش کمک زیادی به افزایش تکنیک های فردی بازیکنان می کند.

وی در ادامه گفت: هر استان باید با توجه به امکانات و ظرفیت های خود برای بسکتبال برنامه داشته باشد. ۸ پایگاه استعداد یابی در استان های کشور راه اندازی می شود که هر کدام متولی استعدادیابی بسکتبالیست های ۴ استان همجوار هستند. در طول هر ماه طرح استعدادیابی و شناسایی نفرات جدید و آموزش آنها  توسط مربیان برجسته در این پایگاه ها صورت می گیرد. این امر نیازمند همکاری بیشتر استان ها با فدراسیون است.

طباطبایی با بیان اینکه استان گلستان همواره در ورزش بسکتبال کشور اثرگذار بوده است،‌ تصریح کرد: به دنبال این هستیم که میزبانی مسابقات بین المللی را به استان ها واگذار کنیم. گلستان اولین استانی بود که در این راه گام برداشت و میزبانی مسابقات نوجوانان غرب آسیا را به خوبی برگزار کرد.


منبع : ایسنا
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه