تاریخ انتشار : ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳-۴:۱۰ ب.ظ
کد خبر : 32205
نسخه چاپی نسخه چاپی
حدادعادل در نمایشگاه کتاب:

حرف رئیس‌ جمهور درباره ممیزی کامل نیست/ بعید است چیزی ارزان شود

غلامعلی حدادعادل گفت: اظهارات رئیس‌جمهور در رابطه با ممیزی درست است، ولی کامل نیست. مردم حتماً باید نظارت کنند و مسئولین دولتی که مشغول نظارت هستند منتخب مردم بوده و رفتار وزارت ارشاد در ممیزی رفتاری است که مردم دوست دارند.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از فارس، غلامعلی حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان فارسی از شبستان بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بازدید کرد.

حداد عادل در پاسخ به سؤال خبرنگاران در رابطه با تماشای مستند «من روحانی هستم» گفت: مستند «من روحانی هستم» را ندیدم و چون ندیدم اظهارنظری نمی‌کنم.

وی در ارتباط با اظهارات رئیس‌جمهور در رابطه با ممیزی توضیح داد: این حرف درست است، ولی کامل نیست. مردم حتماً باید نظارت کنند و مسئولین دولتی که مشغول نظارت هستند منتخب مردم بوده و رفتار وزارت ارشاد در ممیزی رفتاری است که مردم دوست دارند. کتاب باید در ارشاد بررسی و ممیزی شود، مردم نیز باید نظارت کنند. نظارت باید عاقلانه و حکیمانه باشد. نباید به صرف یک کلمه که در کتابی است، اجازه دهیم یا ندهیم کتاب منتشر شود.

حداد عادل در پاسخ به وضعیت مطالعه و کتابخوانی در کشور گفت: اگر تلویزیونی‌ها اجازه دهند،‌مردم مطالعه هم می‌کنند. تلویزیون با راه‌اندازی کانال‌های گوناگون و ایجاد برنامه‌های مختلف و مسابقات متنوع، اجازه کتابخوانی به مردم نمی‌دهد. سابق که اینها نبود مردم بیشتر مطالعه می‌کردند. تلویزیون در برنامه‌های خود به کتاب بیشتر بپردازد و پیشنهادم این است که یک شبکه تلویزیونی مختص کتاب راه‌اندازی شود و به جریان نقد عمومی کتاب کمک کند.

رئیس فرهنگستان زبان افزود: من به طور متوسط روزانه ۱۰ جلد کتاب به کتابخانه‌ام اضافه می‌کنم که ماهانه رقمی نزدیک به ۳۰۰ جلد کتاب می‌شود.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر احتمال ارزان شدن کتاب گفت: بعید است چیزی ارزان شود و دعا کنید گرانتر از این نشود.

این نماینده مجلس در پایان گفت: از هر فرصتی برای مطالعه استفاده می‌کنم، حتی در ماشین هم مشغول مطالعه می‌شوم.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه