تاریخ انتشار : ۱۰ خرداد ۱۳۹۷-۹:۱۰ ب.ظ
کد خبر : 302203
نسخه چاپی نسخه چاپی

گیلان دو برابر ظرفیت زندان‌هایش زندانی دارد

رئیس‌کل دادگستری استان گیلان با بیان اینکه دو برابر ظرفیت زندان‌های استان زندانی در گیلان وجود دارد گفت: تعداد پرونده‌های ورودی به دادگستری گیلان ۸ درصد افزایش دارد.

به گزارش ۸دی، احمد سیاوش‌پور ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان گیلان در رشت اظهار داشت: از ابتدای سال ۹۷ تاکنون تعداد زندانیان استان گیلان بیش از ۵ درصد افزایش داشته است.

رئیس‌کل دادگستری استان گیلان با بیان اینکه دو برابر ظرفیت زندان‌های استان، زندانی در گیلان وجود دارد تصریح کرد: امسال تعداد پرونده‌های ورودی به دادگستری گیلان ۸ درصد افزایش داشته که عمدتاً مربوط به نزاع و درگیری است.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان نیز در این جلسه با اشاره به اجرای طرح “توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستایی” در گیلان گفت: برای شروع این طرح باید ۲ روستا را به عنوان نمونه در نظر گرفت.

جبار کوچکی‌نژاد خاطرنشان کرد: اگر طرح “توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستایی” از ابتدای بر روی ۲۰۰ روستا اجرا شده و موفق نشود سبب هدر رفت بیت‌المال می‌شود.

وی شورای برنامه‌ریزی استان گیلان را بالاترین مرجع تصمیم‌گیری استان دانست و ابراز داشت: پیشنهاد می‌کنم تا سایر نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه حضور داشته باشند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت موظف است تا ۱۵ درصد حجم خود را کاهش دهد خاطرنشان کرد: امروز باید بررسی شود که این مسئله چه مقدار در استان گیلان اجرایی شده است.

قربانعلی محمدپور مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان نیز در این جلسه با اشاره به افزایش بودجه هزینه‌ای استان گیلان در دو سال گذشته گفت: این اداره در سال گذشته نفری ۲۵ ساعت اضافه کار با اعتبار ۸۰۰ میلیون تومان به کارکنانش داد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان گیلان نیز در این جلسه با اعلام اینکه ازمایشگاه ژنتیک این اداره فعال شده است خاطرنشان کرد: هم‌اکنون گیلان جزء ۸ استان کشور است که آزمایشگاه ژنتیک پزشکی قانونی دارد.

مهدی قربانی‌ثمین با تاکید بر اینکه سهم پزشکی قانونی گیلان از اعتبارات عادلانه داده نشده است تصریح کرد: در سال ۹۴ اضافه کار پزشکان این اداره ۶۴۰ میلیون تومان بود که در سال ۹۶ به ۳۲۰ میلیون تومان رسید.


منبع : تسنیم
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه