تاریخ انتشار : ۷ فروردین ۱۳۹۳-۱۱:۴۲ ق.ظ
کد خبر : 27847
نسخه چاپی نسخه چاپی
در پی اتفاقات اخبر در اوکراین

اوباما بار دیگر پوتین را تهدید کرد

رئیس جمهور آمریکا شب گذشته بار دیگر روسیه را تهدید نموده و اعلام داشت که ادامه رفتارهای مسکو موجب منزوی تر شدن کرملین خواهد شد.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از مهر ، “باراک اوباما” پس از مذاکره با سران اتحادیه اروپا در بروکسل گفت : اگر مقامات روسیه به اقدامات فعلی خود ادامه دهند، تحریمهای بیشتری علیه این کشور اعمال خواهد شد و روسیه بیش از گذشته منزوی می شود.

اوباما که در نشست مطبوعاتی خود با رئیس شورای اروپا و رئیس کمیسیون اروپایی سخن می گفت در ادامه افزود : تحریمهای وضع شده علیه روسیه سخت ترین تحریمهایی است که علیه این کشور پس از جنگ سرد اعمال شده است.

رئیس جمهور آمریکا همچنین ابراز داشت: آمریکا بر حفظ و تامین امنیت اروپا متعهد است. اقدامات روسیه در اوکراین مربوط به تنها یک کشور نیست بلکه به نوعی به اروپا و دنیایی که ما در آن زندگی می کنیم مربوط می شود. وقتی آمریکا و اروپا با یکدیگر متحد باشند جهان امن تر خواهد بود.

وی همکاری میان دو طرف علیه روسیه را عالی خواند. به گفته اوباما، رهبران کرملین دچار اشتباه محاسباتی شده اند اگر فکر کنند که جهان توجهی به اقدامات آنها در قبال اوکراین ندارد.

وی افزود: روسیه در اشتباه خواهد بود اگر فکر کند که می تواند بین آمریکا و اتحادیه اروپا شکاف ایجاد کند.

رییس جمهوری آمریکا تاکید کرد که روسیه در سازمان ملل و صحنه های جهانی در زمینه دفاع از اقداماتش در اوکراین تنها مانده است.

دخالت های کشورهای اروپایی و آمریکا در امور اوکراین موجب شد تا روابط این کشورها با روسیه از اواخر نوامبر سال گذشته رو به سردی گذارد. در ماه گذشته میلادی سرانجام این دخالت ها منجر به کنار رفتن “ویکتور یانوکوویچ” از ریاست جمهوری اوکراین شد و متعاقب آن مردم شبه جزیره کریمه رای به استقلال از کی یف و الحاق به روسیه دادند.

مجموع این تحولات موجب شد تا کشورهای غربی اقدامات تنبیهی علیه روسیه را در دستور کار خود قرار دهند اما روس ها اعتنای چندانی به این فشارها نکرده اند.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه