تاریخ انتشار : ۲۹ بهمن ۱۳۹۶-۶:۰۸ ق.ظ
کد خبر : 274040
نسخه چاپی نسخه چاپی

معلمی از دیار لنگرود که خار چشم منافقان بود

شهید محمود نیکنام ۱۲ بار به جبهه پای گذاشت و چهار سال تمام شجاعانه به مصاف کافران بعثی روی نهاد تا این‌که دردهم شهریورماه ۱۳۶۵ در عملیات کربلای دو در منطقه عملیاتی حاج عمران به همراه برادرش ناصر نیکنام، پس از ۲۳ سال هجران به وصال رسید و آسمانی شد.

به گزارش ۸دی،شهید محمود نیکنام در چهار خردادماه ۱۳۴۲ در بخش کومله لنگرود چشم به جهان گشود و دوران خردسالی را در دامان خانواده‌ای مذهبی، تلاشگر و دلسوز گذراند.

سپس روی به تحصیل آورد و در کنار تحصیلاتش به فرایض مذهبی ازجمله نماز و روزه اهمیت خاصی می‌داد و در زمان اوقات فراغتی برایش در امر کشاورزی به خانواده کمک می‌کرد.

شهید محمود نیکنام فردی مؤمن و معتقد به اسلام بود و هم‌زمان با شروع انقلاب اسلامی به‌اتفاق دیگر دوستان خود برای یاری‌کردن امام علیه رژیم، پای به میدان مبارزه نهاد و بعد از نابودی رژیم در رشته آموزش ابتدایی در تربیت‌معلم زنجان قبول شد و به تحصیل پرداخت.

در زمان تحصیل همیشه چون خاری در چشم منافقین کوردل بود و به همین جهت چندین بار به وی سوءقصد شد ولی وی همچنان مقاوم و استوار در پیروی از خط ولایت و رهبری گام برمی‌داشت و به‌پیش می‌رفت.

با شروع جنگ تحمیلی سنگر تعلیم و تربیت را به سنگر عشق و شهادت تبدیل کرد و در کنار دیگر دلیرمردان خدا به جنگ و نبرد با دشمن دین و میهن پرداخت.

وی ۱۲ بار به جبهه پای گذاشت و چهار سال تمام شجاعانه به مصاف کافران بعثی روی نهاد تا این‌که دردهم شهریورماه ۱۳۶۵ در عملیات کربلای دو در منطقه عملیاتی حاج عمران به همراه برادرش ناصر نیکنام، پس از ۲۳ سال هجران به وصال رسید و آسمانی شد.

این شهید عزیز در گوشه‌ای از وصیت‌نامه‌اش در خطاب به خانواده شهدا می‌گوید: شما هم سعی کنید بعد از مرگ عزیزانتان به‌جای گریه و زاری و غصه خوردن راه آن‌ها را بیشتر از هر زمان با عملتان به ثبوت رسانده و ادامه بدهید تا خدای ناخواسته از خون شهیدان سوءاستفاده نشود.


منبع : فارس
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه