تاریخ انتشار : ۳ بهمن ۱۳۹۶-۷:۰۷ ق.ظ
کد خبر : 267072
نسخه چاپی نسخه چاپی

رایزنی آلمان برای جلوگیری از اعدام یک داعشی

تبعه زن آلمانی که در بغداد محکوم به اعدام شده متهم است که به داعش در عملیات‌هایش کمک کرده و در یک حمله به نیروهای امنیتی عراقی مشارکت داشته است.

به گزارش ۸دی،دادگاهی در عراق علیه یک تبعه آلمانی متهم به همدستی باتروریسم داعش حکم اعدام صادر کرده است، حالا دولت آلمان در نظر دارد از اجرای این حکم جلوگیری کند.

این تبعه آلمانی که یک زن با اصالت مراکشی است از آلمان به سوریه و بعدها به عراق سفر کرده بود تا در آنجا به داعش بپیوندد.

بر اساس اطلاعات هفته‌نامه “اشپیگل”، دولت آلمان بعد از صدور حکم اعدام علیه این تبعه آلمانی در دادگاهی در بغداد، حالا تلاش می‌کند تا مجازات اعدام وی را به حبس تبدیل کند. دیپلمات‌های سفارت آلمان در بغداد هفته‌هاست که در این ارتباط با طرف‌های عراقی در تماس بوده‌اند و وزارت امور خارجه آلمان پیش از صدور این حکم از طرف سیستم قضایی عراق در جریان آن قرار گرفت.

چند روز پیش نیز سفیر آلمان در همین ارتباط گفت‌وگویی را با دولت عراق داشته است. به‌گفته کارشناسان البته در حال حاضر شانس اینکه عراق تغییری در این حکم ایجاد کند بسیار کم است. ازآنجایی که مبارزات انتخاباتی در عراق شروع شده است دولت با سختگیری بیشتری در پی قصاص تروریست‌های داعشی است.

تبعه زن آلمانی که در بغداد محکوم به اعدام شده متهم است که به داعش در عملیات‌هایش کمک کرده و در یک حمله به نیروهای امنیتی عراقی مشارکت داشته است. به‌گفته قاضی این پرونده این زن حمایت‌های لجستیکی و کمک‌هایی را به گروه تروریستی داعش در پیش گرفته و به آن‌ها در ارتکاب جرائم و جنایاتشان کمک می‌کرده است. وی همچنین دو دختر خود را به این مناطق بحرانی آورده و با جنگجویان داعش ازدواج کرده‌اند.

به‌نوشته هفته‌نامه اشپیگل این زن لامیا ک. یک تبعه آلمانی با اصالت مراکشی است. این زن یکی از مجموعاً چهار تبعه آلمانی است که سال گذشته بعد از آزادسازی شهر موصل از چنگال داعش در عراق دستگیر شدند.

لامیا ک. قبل از سفر به مناطق بحرانی مدت طولانی در آلمان زندگی می‌کرده و آنجا با یک آلمانی ازدواج کرده بود. وی در سال ۲۰۱۴ همراه با دخترانش از طریق ترکیه به سوریه سفر کرده بود و بعدها به موصل در عراق رفته بود. وی در آنجا فرزند دیگری هم به دنیا آورد که بعدها مُرد.


منبع : افکارنیوز
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه