تاریخ انتشار : ۱۱ اسفند ۱۳۹۲-۱۲:۴۰ ب.ظ
کد خبر : 25140
نسخه چاپی نسخه چاپی
رییس سازمان دانش آموزی استان گیلان گفت :

پنج دانش آموز از گیلان به مجلس دانش آموزی راه می یابند

رییس سازمان دانش آموزی استان گیلان گفت : پنج دانش آموز از گیلان با برگزاری انتخابات به مجلس دانش آموزی راه می یابند.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از ایرنا،عمران کرمی گفت : هفتمین دوره انتخابات مجلس دانش آموزی فردا در استان گیلان در دو سالن مجزا ویژه دختران و پسران برگزار می شود .

وی اظهار داشت : در این انتخابات ۳۳ دانش آموز دختر و ۳۳ دانش آموز پسر از منتخبان شورای دانش آموزی ناحیه ، منطقه و شهرستان استان گیلان حضور می یابند.

رییس سازمان دانش آموزی استان گیلان خاطر نشان کرد : دانش آموزان شرکت کننده در این انتخابات هر کدام به مدت پنج دقیقه برنامه هایشان را به منظور کسب آراء اعلام می کنند.

وی تصریح کرد : پس از بیان برنامه ها ، دانش آموزان دختر و دانش آموزان پسر جداگانه از میان خودشان هشت نفر ˈچهار دختر و چهار پسرˈ را به عنوان هیات رییسه مجلس دانش آموزی استان گیلان انتخاب می کنند.

کرمی یادآور شد : هشت دانش آموز انتخاب شده به عنوان هیات رییسه مجلس دانش آموزی استان گیلان ، از میان خود پنج نفر را برای راهیابی به مجلس دانش آموزی برمی گزینند.

وی تصریح کرد : ترویج فرهنگ مشارکت، تعاون ، همکاری و مسوولیت پذیری ، زمینه سازی برای مشارکت فکری و علمی دانش آموزان در عرصه های مختلف آموزش و پرورش ، ترویج فرهنگ گفت و گو و مشورت بین دانش آموزان و بهره گیری از نظرات دانش آموزان در اصلاح قوانین ، مقررات ، طرح ها و برنامه های مربوط به آنها از اهداف برگزاری این انتخابات است.

وی بیان داشت : بحث و بررسی پیرامون مسایل و مشکلات دانش آموزان ، بحث و تبادل نظر در مورد راهکاری تقویت تربیت دینی ، اخلاقی و اجتماعی دانش آموزان و تقدیر از دانش آموزان برگزیده در زمینه های مختلف از جمله دینی ، اجتماعی ، علمی و هنری ، بحث و بررسی در زمینه انتظارات متقابل دانش آموز ، خانواده و جامعه از جمله وظایف اعضای مجلس دانش آموزی است .

انتخابات مجلس دانش آموزی هر دو سال یک بار برگزار می شود.

بیش از ۳۸۰ هزار دانش آموز در استان گیلان مشغول به تحصیل هستند.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه