تاریخ انتشار : ۳۰ آبان ۱۳۹۶-۱۰:۴۷ ب.ظ
کد خبر : 249002
نسخه چاپی نسخه چاپی

توضیح میرسلیم درخصوص نوع لباس پوشیدنش

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص سوال یکی از دانشجویان در مورد نوع لباس پوشیدنش گفت: من تعدادی عکس از پدربزرگ ها را بیرون آوردم تا ببینم چگونه لباس می پوشیدند، بر همین اساس لباسی را طراحی کردیم.

به گزارش۸دی؛ میرسلیم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش اعتماد به آمریکا از سعد آباد تا برجام که به همت بسیج دانشجویی در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد، گفت: آمریکا کشوری است که برده داری را احیا کرد، دست به نسل کشی گسترده زد و دو بار کشور دیگری را بمباران هسته‌ای کرد، ما با چنین کشوری روبه رو هستیم.

وی افزود: امروز بعد از گذشت چهل سال از انقلاب و با توجه به پافشاری امام به شناخت ماهیت آمریکا و دقت‌هایی که مقام معظم رهبری در خصوص آمریکا داشته و دارند، متوجه می‌شویم که این مسائل بر اساس یک شناخت قوی بوده است.

میرسلیم در ادامه با اشاره به اهداف استعمار کهن، استعمار نو و استعمار فرانو، اظهار داشت: در استعمار کهن شاهد حضور کشور قدرتمند برای تاراج کردن بودیم اما در استعمار نو برای رسیدن به اهداف خود حکومت دست نشانده درست می کنند.

میرسلیم با اشاره به اهداف دیگر استعمار فرانو گفت: اصلا قرار ما این نبود که نفت را استخراج کنیم و بفروشیم، این همان کاری است که استعمار از ما می خواست. ما باید بتوانیم تولیدات داشته باشیم، نه اینکه یک بازار مصرف باشیم.

وی گفت: یکی از راهبردهای استکبار در قبال جمهوری اسلامی ایران این است که ابتدا جمهوری اسلامی ضعیف شود بعد ضربه نهایی را بزنند، این موضوع دو بعد هم دارد، تضعیف جمهوری و تضعیف اسلام که روی همه ابعاد هم کار می‌کنند.

میرسلیم اظهار داشت: ترفند دیگر آمریکا، ترفند تحقیر است، یعنی دولت های دیگر باید در مقابل آمریکا محقر باشند، و ما با تسخیر سفارت آمریکا و شعار مرگ بر آمریکا دقیقا برعکس آن را عمل کردیم، برای همین آمریکا از ما کینه دارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: آمریکا تمام داشته‌ها و دانسته ها را منحصر به خود می‌داند و خودش را استکبار خدایی قلمداد می‌کند و فکر سواری گرفتن از مستضعفان است. آمریکا خود را خیر مطلق و کسانی را که در مقابلش هستند را شر مطلق می‌داند.

میرسلیم اضافه کرد: تبلیغ سبک زندگی غربی هم یکی از ترفندهای آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران است، آنها سعی می‌کنند یک شیفتگی انسانی نسبت به آنچه در غرب وجود دارد، شکل بگیرد.

وی افزود: راه اندازی جنگ‌های نیابتی هم از ترفندهای دیگر آمریکا علیه ایران است، آمریکا وقتی در ویتنام راه به جایی نبرد به همین دلیل گفت بجای اینکه سربازان آمریکایی در ویتنام کشته شوند، ویتنامی ها را در مقابل خودشان قرار می دهیم، امروز هم با مسلمانان چنین کاری انجام می دهند، داعش هم برای همین ایجاد کردند و اینکه چهره نادرستی از اسلام نشان دهند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: اینها برنامه داشتند ما را با داعش بیست سال درگیر کنند. باید از تمام رزمنده‌هایی که برای دفاع از حریم حرم جنگیدند تقدیر و تشکر کنیم، مخصوصا سردار سلیمانی که واقعا برای کشورمان افتخار است. زحمات بسیاری برای نابودی داعش کشیده شد و واقعا کار عظیمی صورت گرفت.

وی در خصوص سوال یکی از دانشجویان گفت: ما بعد از زلزله بم سیاست‌هایی را مشخص و تدوین کردیم ولی متاسفانه نه در دولت نهم، نه در دولت دهم و نه در دولت یازدهم هیچکس حتی یک نگاه هم به آنها نکرد. ما برای مقاوم سازی مسکن برنامه داشتیم و اگر این برنامه ها درست اجرا می شد خسارت‌های زلزله تا این حد سنگین نبود.

میرسلیم در ادامه در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان یادآور شد: حزب موتلفه من را کاندید کرد و تا آخر هم پای بنده ایستاد، البته چند نفر در مخالفت با کاندیدا شدن من بیانیه دادند ولی این معنای این نیست که حزب پشت مرا خالی کرد.

وی در پاسخ به سوال دیگری افزود: آرای بنده با آرای آقای رئیسی یکی نبود و با انصراف آرای من به صندوق آقای رئیسی ریخته نمی شد به همین دلیل به جمع بندی رسیدیم که در صحنه حضور داشته باشم.

وی گفت: به نظر من حیف شد که آقای قالیباف در انتخابات انصراف داد، زیرا ممکن بود در صورت حضور او، انتخابات ریاست جمهوری به دور دوم کشیده شود.

میرسلیم در خصوص سوالی پیرامون برجام گفت: برجام دیگر تمام شده و زحماتی هم کشیده شد تا حقانیت جمهوری اسلامی ایران ثابت شود، ولی متاسفانه آن کسی که قرار است امروز پای آن بماند، نمی ماند.

میرسلیم اظهار داشت: آمریکا قبل از مذاکرات هم می دانست که ما دنبال بمب اتمی نیستیم، آنها چیز دیگری را می خواهند، امروز هم بحث موشکی را مطرح می‌کنند و اگر کوتاه بیاییم فردا چیز دیگری را بهانه می کنند. قصد آنها تضعیف جمهوری اسلامی ایران است.

وی ادامه داد: اینها انواع و اقسام کارها را برای تضعیف جمهوری اسلامی ایران انجام دادند، امروز هم می‌بینیم که به دنبال برنامه های دیگر برای رسیدن به اهداف خود هستند. حسن برجام این بود که حقانیت ما را به دنیا ثابت کرد.

میرسلیم در ادامه در خصوص برنامه‌های حزب موتلفه برای رفتن به سمت جوان‌گرایی افزود: ما در حزب چشم انداز بیست ساله داریم. البته جوانگرایی در این حزب از زمان آقای عسکراولادی شروع شد. البته حزب موتلفه یک حزب آرمانگراست و کسانی هم داخل آن می‌شوند که آرمانگرا باشند.

وی در ادامه سوالی پیرامون حضورش در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ به عنوان کاندیدا، گفت: جوان‌های حزب باید بیایند و کار را در دست بگیرند، ما که نباید همیشه به خودمان اتکا کنیم، دیگر نوبت جوان‌هاست و ما هم تجربیاتی را که داریم در اخیتار آنها قرار خواهیم داد.

عضو مجمع تشخیص مصلت نظام با بیان اینکه متاسفانه هنوز هم برخی به تعامل با آمریکا اعتقاد دارند، تصریح کرد: اعتقاد ما این است که خیلی از گره ها را می توانیم به دستان جوانان و دانشمندان داخلی و به روش‌های علمی باز کنیم و نباید خیلی خود را محتاج به آمریکا و غرب بدانیم.

وی گفت: در آمریکا فرقی نمی‌کند چه کسی در راس دولت باشد، آنها طرح‌هایی را دارند که مجری آن « سی ای ای» است. راهبرد آنها این است که تا طرف مقابل تضعیف نشده، حمله نظامی صورت نمی‌گیرد. در مقابل جمهوری اسلامی هم به دنبال تضعیف جمهوری و اسلام هستند و تا زمانی که ما قدرت داشته باشیم آنها جرات حمله به ما را ندارند.

میرسلیم در ادامه در خصوص سوال یکی از دانشجویان در مورد نوع لباس پوشیدنش هم تصریح کرد: من تعدادی عکس از پدربزرگ ها را بیرون آوردم تا ببینم چگونه لباس می پوشیدند، بر همین اساس لباسی را طراحی کردیم.

فارس

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه