تاریخ انتشار : ۱۲ مهر ۱۳۹۶-۱۲:۳۳ ب.ظ
کد خبر : 235425
نسخه چاپی نسخه چاپی

از اسلام مقدس نماهای بیشعور زرسالار تا اسلام مبارزه و انتظار / کدام اسلام؟ کدام حسین (ع)؟

با دو اسلام مواجهیم و باید یکی را انتخاب کنیم. چون می دانند مسلمان جماعت، دست از دین خود بر نمی دارد، او را می فریبند تا به سراغ بدلی شده اسلام بشتابد و قرن هاست که بر سر نسخه اصلی اسلام، دعواست.

به گزارش ۸دی به نقل از جهان نیوز، با دو اسلام مواجهیم و باید یکی را انتخاب کنیم. چون می دانند مسلمان جماعت، دست از دین خود بر نمی دارد، او را می فریبند تا به سراغ بدلی شده اسلام بشتابد و قرن هاست که بر سر نسخه اصلی اسلام، دعواست:

اسلام امیرالمؤمنین (ع) یا اسلام ابوسفیان؟ اسلام امام مجتبی (ع) یا اسلام معاویه؟ اسلام سیدالشهداء (ع) یا اسلام یزید؟ اسلام انقلابی یا اسلام آمریکایی؟

فرانسیس فوکویاما گفته بود اصلی ترین مانع در برابر سیاست های آمریکا، مسلمانان هستند، پس باید آنان را دچار تحول درونی در دین کرد؛ و امروز سرنخ های آشکاری از این تحول سازی، لو رفته است.

اسلام آمریکایی همان اسلام اموی است:
قلابی و وارداتی؛ غیر اصیل و کاریکاتوری؛ عاشق عبادت های فردی و گریزان از مسؤولیت های جمعی؛ بی طرف و بی تفاوت؛ سر در لاک و چشم در خواب؛ ضعیف و ساده دل؛ بودایی مسلک و اخلاق نما؛ بی غیرت و بی خاصیت؛ منزوی و بی حال و بی عار و بیکار؛ اهل توکل های دروغین و لم دادن های تقدیرگرا.

اسلام اموی، اسلام تهی از امر به معروف و نهی از منکر است. اسلامی که می گوید نمازت را بخوان، روزه ات را بگیر اما مقدراتت را به طاغوت بسپار. اسلامی که فقیر را مفلوک تر و سرمایه دار را فربه تر می کند. اسلامی که در آن حتی یزیدِ فاسق مشروب خوار آدم کش سگ باز هم می تواند حکمرانی کند. اسلامی که می تواند سردمدار آن خادم حرمین شریفین باشد و نفیس ترین قرآن های دنیا را چاپ کند، اما با ترامپ فالوده بخورد و ۵۰۰ میلیارد دلار، قرار و مدار بگذارد و به شکرانه او مسجد بسازد.

اسلام آمریکایی، اسلام چهاردیواری اختیاری و حریم خصوصی گشاد است. اسلام نه غزه نه لبنان و اسلام جیب و شکم و شهوت است. اسلام مصالحه و مسامحه و سهل انگاری و قرائت های دروغین است. اسلام دنیازده عافیت طلب و بی خیال است جوری که نه سیخ بسوزد نه کباب؛ و به تعبیر امام خمینی (ره):

«اسلام اشرافیت، اسلام ابوسفیان، اسلام ملاهاى کثیف دربارى، اسلام مقدس‏نماهاى بی شعور حوزه‏هاى علمى و دانشگاهى، اسلام ذلت و نکبت، اسلام پول و زور، اسلام فریب و سازش و اسارت، اسلام حاکمیت سرمایه و سرمایه داران بر مظلومین و پابرهنه‏ها»

اما اسلام راستین و خالص، اسلام مبارزه است. اسلام تشکیلات و اسلام حکومت؛ اسلام «تا شرک و کفر هست، مبارزه هست و تا مبارزه هست، ما هستیم‏». اسلامی که بدنش زیر سم اسب ها لگدکوب نعل های تازه می شود اما زیر بار حرف طاغوت نمی رود. اسلامی که می خواهد نه تنها از کعبه مسلمین، که از کلیساهاى جهان نیز ناقوس مرگ بر آمریکا را به صدا در بیاورد. اسلام محمد (ص)، اسلام دنیا و آخرت است. اسلام «تَقُوموا لِلَّه مَثْنی و فُرادی» است که حتی اگر تنها بماند باز قیام می کند. اسلام انفاق عقیق در نماز و مباهله با جان و ناموس است. اسلامی است که به بردگی بندگان حساس و بر شکاف فقر و غنا، غضبناک است. اسلام، علی (ع)، اسلام «اَشِداءُ عَلى الکُفار رُحَماءُ بَینَهُم» است.

اسلام مهدوی (عج)، اسلام «أَیْنَ قَاصِمُ شَوکَه المُعتَدین» و «أَینَ مُعِزُّ الأَولیاء و مُذِلُّ الأعداء» است. اسلام «اللهم العنهم جمیعا» و سلام بر حسین (ع) است. اسلام ابوذر غفاری است که در اوج فقر و نداری، حتی با چهار کیسه طلای ناب خلیفه، علی را نفروخت. اسلام مسلم بن عوسجه ۸۰ ساله و حبیب بن مظاهر قاری قرآن است.

اسلام همان مادر شهیدی است که همه طلاهایش را برای جبهه داد و رسید نگرفت و گفت وقتی پسرم شهید شد رسید نگرفتم، یک مشت طلا که قابل دار نیست. اسلام ما اسلام شهید قاسمیه است که فوق لیسانس مکانیک دانشگاه تگزاس را به عشق جبهه ترک کرد و در وصیتنامه اش نوشت «در اسلام تماشاچی نداریم». اسلام ما اسلام شهید محسن حججی است که نوشت «الهی آماده ام برای رفتن به قربانگاه»؛ همان پاسدار بی سر که نوشت «عمریست شب و روزم را به عشق شهادت گذرانده ام».
اسلام ما اسلام مبارزه و انتظار است.

کلمات کلیدی :
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه