تاریخ انتشار : ۲۴ بهمن ۱۳۹۲-۵:۳۳ ب.ظ
کد خبر : 22984
نسخه چاپی نسخه چاپی
معاون سازمان گردشگری در رشت:

گیلان دارای تمام ویژگی های شهر خلاق گردشگر است

مرتضی رحمانی موحد به بررسی سازمان یونسکو در تعیین شهر گردشگر خلاق اشاره کرد و با این توضیح که ۵۲ شهر معرفی شده در این بررسی دارای ۷ مولفه هستند که در گیلان وجود دارد افزود: گیلان استعدادهای بسیاری را در خود جای داده است.

به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی ۸ی نیوز، مرتضی رحمانی‌ موحد پیش از ظهر امروز معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در مراسم تودیع و معارفه  مدیر کل میراث فرهنگی استان با اشاره به مسائل و مشکلاتی که گردشگری کشور با آن مواجه است اظهار کرد: با نگاه اثرگزارانه به آینده باید از مجموعه استعداداها و توانمندیهای کشور در حوزه گردشگری بهره گرفت.
وی به بررسی سازمان یونسکو در تعیین شهر گردشگر خلاق اشاره کرد و با این توضیح که ۵۲ شهر معرفی شده در این بررسی دارای ۷ مولفه هستند که در گیلان وجود دارد افزود: گیلان استعدادهای بسیاری را در خود جای داده است.
IMG_3795
رحمانی موحد با اشاره به رتبه ۱۷ ایران در بین کشورهای امن دنیا برای گردشگر، امنیت ایران را فرصت بسیار خوبی برای توسعه گردشگری کشور عنوان کرد و گفت: با توجه به نا امنی های موجود در کشورهای سوریه، مصر و برخی از کشورهای عربی جذب توریست مسلمان می تواند جز برنامه های سازمان گردشگری باشد.
وی اشراف کامل بر ظرفیتهای گردشگری را مورد تاکید قرار داد و با بیان اینکه نمایندگان مجلس در تعیین بوجه گردشگری برای سال ۹۳ بسیار موشکافانه عمل کردند افزود: مشاور توریستی در سفر از اموری است که باید به آن توجه شود.
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور از تشکیل پژوهشگاه فناوری سفر برای  نوروز ۹۳سال خبر دادو افزود: نتایج  این پژوهش به عنوان مقاصد جدید و تحریک در سفر بررسی می‌شود.
ناصر عاشوری نماینده مردم فومن و شفت در مجلس نیز در این مراسم با تاکید بر جاذبه های گردشگری استان و کشور بیان کرد: نباید به دلیل ترس از فرهنگ بیگانه مواهب  گردشگری خود را از دست دهیم.
وی انتقال فرهنگ ایرانی اسلامی از طریق جذب گردشگر به کشورهای دنیا را مورد تاکید قرارداد و گفت: هماهنگی و تعامل بین سازمانها در توسعه گردشگری موثر است.
IMG_3784
وی با تاکید بر اینکه راه حل خروج از مشکلات گردشگری در خارج از کشور نیست بیان کرد: باید با نگاههی موشکافانه به دورون به دنبال راه حل مسائل و مشکلات باشیم.
عاشوری توجه نمایندگان مجلس به ارتقا سازمان میراث فرهنگی و گردشگری را مورد تاکید قرارداد و افزود:با توجه به منابع و استعدادهای گردشگری در گیلان توسعه گردشگری در این استان نیازمند طرح های  بزرگ است.
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه