بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۱۶ دی ۱۳۹۲-۱۱:۰۱ ق.ظ
کد خبر : 16920
نسخه چاپی نسخه چاپی
پس از کشته شدن ماجدالماجد؛

چرا وزارت خارجه در مقابل سعودی ها سکوت کرده است؟

افسر سعودی که عامل اصلی حمله به سفارت ایران در بیروت بود، در رسانه‌های منطقه‌ای به عنوان خبر نخست مورد بررسی قرار گرفته است. بیشتر رسانه‌های منطقه معتقدند مرگ ماجد سناریوی سعودی‌ها برای جلوگیری از افشای اسرار حمایت‌های بندر بن سلطان از گروه‌های تروریستی منطقه بوده است.

به گزارش ۸دی نیوز، مرگ ماجد الماجد، افسر سعودی که عامل اصلی حمله به سفارت ایران در بیروت بود، در رسانه‌های منطقه‌ای به عنوان خبر نخست مورد بررسی قرار گرفته است. بیشتر رسانه‌های منطقه معتقدند مرگ ماجد سناریوی سعودی‌ها برای جلوگیری از افشای اسرار حمایت‌های بندر بن سلطان از گروه‌های تروریستی منطقه بوده است.

به گزارش «وطن امروز»، پس از مرگ این افسر اطلاعاتی سعودی، شاید تمام نگاه‌ها در منطقه به ایران بود تا ببینند واکنش دستگاه دیپلماسی ایران نسبت به این سناریو چه خواهد بود. تحرکات وسیع عربستان برای جلوگیری از دسترسی ایران به ماجد الماجد موضوع قابل انکاری نبود و از نگاه تحلیلگران منطقه‌ای، مورد ماجد الماجد، یک نبرد دیپلماتیک مهم میان ایران و عربستان بود. اعترافات سرکرده گروه تروریستی عبدالله عزام درباره چگونگی حمله به سفارت ایران و عوامل پشت پرده آن می‌توانست یک برگ برنده بزرگ برای ایران باشد، برگ برنده‌ای که تا مدت‌ها می‌توانست شیطنت‌ها و مزاحمت‌های سعودی‌ها علیه ایران را به حالت تعلیق درآورد و این موضوع قطعا می‌توانست به حفظ جان شهروندان ایرانی در داخل و خارج از کشور منجر شود.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه