بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۲۴ آذر ۱۳۹۲-۱۱:۴۴ ق.ظ
کد خبر : 14616
نسخه چاپی نسخه چاپی
فریبکاری‌ آمریکایی‌ها یک هفته بعد از اجلاس نیویورک؛

شرمن: تحریم‌های حقوق بشر و حمایت از تروریسم باقی خواهند ماند/ ساختار کلی تحریم‌ها دست نخواهد خورد

شرمن با بیان اینکه ساختار کلی تحریم‌ها علیه ایران دست نخواهد خورد، گفت: مذاکرات تنها درباره برنامه هسته‌ای و تحریم‌های مرتبط با فعالیت‌های هسته‌ای این کشور است و اینکه تحریم‌های مربوط به حقوق بشر، فعالیت‌های تروریستی آن‌ها هنوز روی میز است.

به گزارش۸دی نیوز، این روزها برخی از کارشناسان اعتقاد دارند آنچه در توافقنامه هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ قید شده این است که تنها تحریم‌های مربوط به فعالیت‌های هسته‌ای ایران در مرور زمان برطرف خواهد شد و تحریم‌های یکجانبه‌ای که در زمینه حقوق بشر و حمایت از تروریسم علیه ایران صادر شده است، به قوت خود باقی خواهند ماند و بنابراین ساختار کلی تحریم‌ها دست نخواهد خورد.

بر همین اساس، وندی شرمن، مذاکره‌کننده ارشد آمریکا در مذاکرات ژنو، سوم اکتبر سال جاری، یک هفته پس از اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل و قبل از آغاز مذاکرات ایران و ۱+۵ در ژنو با حضور در جلسه کمیته روابط خارجی سنا به ابهامات سناتورهای جمهوری‌خواه آمریکایی در خصوص تحریم‌ها و مذاکرات ژنو پاسخ داد.

بنابر اعلام سی‌اسپن، در جلسه گفت و شنود شرمن و سناتورهای آمریکایی، شرمن در پاسخ به سوال “سناتور کورکر” مبنی بر اینکه آیا در مذاکرات هسته‌ای تحریم‌های مربوط به حقوق بشر و حمایت از تروریست ایران نیز مورد بحث قرار خواهند گرفت یا خیر گفت:

“ما به طور شفاف به ایرانی‌ها گفته‌ایم که مذاکرات تنها درباره برنامه هسته‌ای و تحریم‌های مرتبط با فعالیت‌های هسته‌ای این کشور بوده و اینکه تحریم‌های مربوط به حقوق بشر، فعالیت‌های تروریستی آن‌ها هنوز روی میز است”.

شرمن در ادامه ادعاهای خود مبنی بر عدم رعایت حقوق بشر در ایران و حمایت ایران از گروه‌های تروریستی تاکید کرد؛ “این یعنی آن‌ها باید در حوزه حقوق بشر پیشرفت‌های قابل توجهی داتشه باشند. باید دست از حمایت تروریسم برداشته و باید اقدامات خود مبنی بر بی‌ثبات کردن منطقه و دیگر بخش‌های جهان را متوقف کنند”./ باشگاه خبرنگاران

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه