تاریخ انتشار : ۳ شهریور ۱۳۹۲-۱۲:۵۶ ب.ظ
کد خبر : 121
نسخه چاپی نسخه چاپی
روزنامه هافینگتون پست:

اوباما نباید اشتباه بوش را در قبال روحانی تکرار کند

این مشخص است که ایران مسیر جدید خود را آغاز کرده است و اکنون نوبت اوباماست که از فرصت استفاده کند. اوباما نباید دوباره اشتباهات بوش را تکرار کند بلکه باید آمریکا به یک توافق جدی با ایران برسد.

به گزارش ۸دی ، روزنامه هافینگتون پست، طی مطلبی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری در ایران، پیروزی دکتر روحانی را یک فرصت برای دولت اوباما دانست. این روزنامه آمریکایی نوشت:

 

در این تابستان باید گفت خبرهای بسیار خوبی را شنیدیم. این خبرهای خوب ابتدا با انتخاب حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور ایران آغاز شد، کسی که رهبری مذاکرات هسته ای ایران را در سال ۲۰۰۳ داشت؛ او توسط رئیس جمهور محمد خاتمی برگزیده شده بود. به نظر می رسد اکنون یک فرصتی طلایی برای ایران و غرب است تا به توافقات عمده ای دست یابند.

 

مردم ایران می دانند که با انتخاب روحانی به چه چیزی دست پیدا خواهند کرد زیرا او در مبارزات انتخاباتی خود از برنامه خود از برنامه های معتدل تر نسبت به احمدی نژاد حرف های زیادی را زده بود. رئیس جمهور جدید رویه های رئیس جمهور قبلی ایران را در سیاست خارجی رد کرده و مخالف آنها می باشد؛ هر چند در مسائل مهمی مانند برنامه هسته ای ایران و روابط خارجی حرف آخر را رهبر ایران می زند، اما همین که روحانی  به دنبال مذاکرات است، می تواند مفید باشد.

 

صحبت های اخیر مشاور رهبری یعنی علی اکبر ولایتی نیز مبنی بر فرصت غرب برای مذاکره با ایران نیز در این زمینه جالب بود. باید گفت روحانی علاوه بر شعار های انتخاباتی خود مبنی بر اعتدال اکنون با انتخاب صالحی به عنوان رئیس برنامه هسته ای ایران و محمد جواد ظریف به عنوان وزیر خارجه ایران، کارهای عملی که بیانگر تغییرات می باشد را هم شروع کرده است.

 

این مشخص است که ایران مسیر جدید خود را آغاز کرده است و اکنون نوبت اوباما است که از فرصت استفاده کند. اوباما نباید دوباره اشتباهات بوش را تکرار کند بلکه باید آمریکا به یک توافق جدی با ایران برسد.

۵۰۱

 

منبع: جام

کلمات کلیدی : ،
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه