تاریخ انتشار : ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷-۹:۱۱ ب.ظ
کد خبر : 292028
نسخه چاپی نسخه چاپی

کرملین: حوادث ارمنستان، مساله داخلی است

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه در شرایطی که بسیاری رویدادهای اخیر ارمنستان را بی شباهت به حوادث سال ۲۰۱۴ اوکراین نمی دانند، اعلام کرد: حوادث اخیر هیچ شباهتی به براندازی حکومت با استفاده از زور در اوکراین ندارد و مساله ای داخلی است.

به گزارش ۸دی، دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه امروزبه خبرنگاران افزود: من هیچ تشابهی بین وضعیت ارمنستان و حوادث اوکراین نمی بینم، چرا که اوضاع کاملا متفاوت است.
وی با بیان اینکه روسیه با دقت اوضاع ارمنستان را زیر نظر دارد، یادآورشد: حادثه اخیر یک موضوع داخلی است که برای متحد و شریک ما رخ داده و مسکو از اینکه ارمنستان در مسیر بی ثباتی حرکت نمی کند، خرسندیم.
به گزارش ایرنا، سرژ سرکیسیان نخست وزیر ارمنستان در پی ۱۱ روز تظاهرات مخالفان خود روز دوشنبه استعفا داد و در پیامی دلیل کناره گیری را خواست مردم عنوان کرد.
سرکیسیان در سال ۲۰۱۵ با برگزاری همه پرسی، نظام ریاست جمهوری را به پارلمانی تغییر داد تا نخست وزیر در این کشور به بالاترین مقام اجرایی تبدیل و رئیس جمهوری مقامی تشریفاتی شود.
سرکیسیان در آن زمان اعلام کرد که در نظام پارلمانی نامزد نخست وزیری نخواهد شد، اما دو هفته پیش وی با رای پارلمان ارمنستان به مقام نخست وزیری رسید تا نارضایتی ها در این کشور شدت یابد.
معترضان سرکیسیان را به مدیریت ناکارآمد و بدتر کردن وضع اقتصادی این کشور متهم کردند و معتقدند که او با انتخاب شدن به عنوان نخست وزیر، همچنان قصد دارد در راس قدرت باقی بماند.
درتحولی دیگر، سال ۲۰۱۴ دولت طرفدار روسیه در اوکراین با تلاش نیروهای سیاسی طرفدار غرب و همراهی بخشی از اوکراینی ها سقوط کرد و بجای آن حکومتی غربگرا در کی یف روی کار آمد که هر روز روابطش با مسکو بدتر از قبل می شود.


منبع : ایرنا
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه